☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok C64 Hardware segítség

Viewing 24 posts - 1 through 24 (of 24 total)
  • Author
    Posts
  • #1411
    avataradsr
    Member

    Üdv!Szereztem egy 1541-II-es meghajtót a 64-emhez. A gép bekapcs után nem indul, csak fekete kép. Floppy nélkül műxik, magnóról tölt, tehát pöpec. Van egy +4-em is, azon csont nélkül megy, demó lemezről betölt, stb. Van valami tippetek mi lehet?Köszi!

    #6010
    avatarGeri
    Member

    Szerintem belezd ki a meghajtót és állapítsd meg hogy van -e hardveres sérülés.

    #6011
    avataradsr
    Member

    De +4-en jó! Miért belezzem ki?

    #6012
    avatarGeri
    Member

    rosszul értelmeztem. próbáld meg úgy hogy bekapcsolod, aztán utána dubod bele.

    #6013
    avataradsr
    Member

    Hááát, az szerintem nem igazán jó, bekapcsolt floppyt dugdosni? Annak idején a magnót sem volt ildomos bekapcsolt állapotban ki-behuzigatni, szerintem a floppyra ugyanez a helyzet…

    #6014
    avatarGeri
    Member

    Persze hogy nem, de mivel jobb ötletem nincs, másoknak meg semmilyen ötlete sincs, tehát kénytelen leszel ezeket az ötleteket kipróbálni, ha valamit próbálni akarsz, mégha néhány vonzatuk destruktív elemeket is hordoz magában.

    #6015
    avatarSpenot
    Member

    Masik floppy drive-val muikodik a C64?

    #6016
    avataradsr
    Member

    Szia!

    Másik meghajtó nincs sajnos a környékemen, viszont kipróbáltam egy xe1541 kábelt, azzal is fagy, a plus4 pedig nem!

    #6017
    avatarCharlie
    Member

    A C64-ben bugos a CIA 2, mert ha jol remlik, arra van kotve az IEC busz (tehat a floppy). Szoval forrasztgatos CIA-cserelos moka a javitasa. Inkabb vegyel egy mukodo C64-et. Szerintem. De en nem ertek hozza.

    #6018
    avataradsr
    Member

    Köszi Charlie, máshol is ezt az infót kaptam közben, úgy látszik nem úszom meg gépvásárlás nélkül. (Ehhez mit fog szólni az asszony :-) )

    #6019
    avatarGeri
    Member

    pedig még annyi ötletem lett volna :3

    #6020
    avataradsr
    Member

    Nekem is van egy jó ötletem: Nincs valakinek ingyen, vagy óccóban egy c64-e a számomra? ;-)

    #6021
    avatarCsio
    Member

    a hardver is csak a plus/4-et akarja, úgyhogy jól gondold meg… :)

    #6022
    avatarCaiwan
    Member

    Nekem van egy sid hibás, de egyébként működő C típusú gépem, táp és doboz nélkül. Hálistennek foglalatba van a sid, szóval könnyen cserélhető. Mivel nincs pákafejem, amivel egy másik rossz gépből kiszedném a sidet, ezért javíthatatlan részemről. Még úgy kaptam egy ismerősömtől, mert lomtalanítottak.
    Az jó lenne?

    #23385
    avatarZenador
    Member

    Sziasztok!

    Szereztem egy  C-64-et tápegységgel. Szépen kitakarítottam, minden egyes billentyűjét kimostam. Újszerű állapotban van, csak sajna nem működik. Valószínűleg a ki/bekapcsoló gombja nem jó, mert a kapcsolásnál érezni lehet, hogy a mechanikája nincs rendben. Hiába fújtam be kontakt sprével, nem segített. Valószínűleg nem is lehet bekapcsolni a gépet,  Jelenleg nem tudom megmérni a feszültség szinteket, mert nincs multiméterem és a forrasztó pákám is leégett.

    Mennyire egyedi a ki-bekapcsoló gomb C-64-hez? Honnan lehet szerezni ilyen alkatrészt?

    A gépbe két plusz kapcsoló volt bekötve: Az egyik a Cartridge 1. és 3. érintkező közé volt bekötve, a másik pedig a User port: 3. és 22. közé volt bekötve. Milyen célt szolgálhattak ezek a kapcsolók?

    Sajnos nincs műszerem és időm sincs, hogy megszereljem a gépet, ezért tudtok nekem ajánlani, olyan szakembert, aki még vállal C-64 szerelését és Szegeden vagy Szeged környékén lakik?

    Előre is köszönöm a segítségeteket.

    #23389
    avatarqq
    Member

    a táp melexik(=yo)? ha táp nemmegy, eözd le a biztosítékot benne. a kapcsnál már alacsony fexültséggel megy, úgyhogy nyugodtan átkötheted próbaképp egy csavarnyúzóva..

    #23439
    avatarZenador
    Member

    A táp melegszik. Kipróbáltam egy másik C-64-essel, működik tökéletesen. A táp biztos, hogy jó. Biztosítékot cseréltem, de nem ez nem segített.

     

    #23453
    avataradsr
    Member

    Zenador, keress meg privátban, szegedi vagyok.

    #27736
    avatarravezed
    Member

    Sziasztok!

    Vettünk egy C64 gépet, és szeretnénk összekötni egy VGA D-sub csatlakozós TFT monitorral, továbbá kivezetni a hangot egy hangszóróra 3,5 mm-es jack, vagy RCA kábellel. Találtunk olyan ajánlatot, ahol a c64-VGA dolog meg van oldva, de nincs hangkivezetés. Mi nem nagyon szeretnénk házilag forrasztgatni, mert félünk, hogy elrontunk valamit, inkább megkérnénk valakit közületek, hogy készítsen el nekünk egy ilyen kábelpárost, persze megfelelő ellenérték ellenében.
    Tehát az egyik fele a c64 A/V apa, a másik fele egy RCA vagy 3,5 mm jack és D-sub VGA legyen.
    A C64 A/V portról egy ábra itt: http://ilesj.wordpress.com/2012/03/30/c64-av-cable-theory-and-practice/
    Hatalmas köszönet előre is a bátor vállalkozónak :]

    ravezed

    #27753
    avatarOswald
    Member

    VGA jelet csak nagyon drága átalakító kütyükkel tudsz kinyerni a c64ből. Esetleg veszel egy chameleont (guglizd ki). olyan tft-t meg nagyon nehéz találni ami élvezhető minőségben kiteszi azt ami a c64ből kijön. legjobban az eredeti C= monitorokkal jarsz vagy egy jo minosegu regi CRT tvvel. Sorry ez van.

    #27755
    avatarravezed
    Member

    Közben találtunk egy soproni hirdetőt, aki composite->vga átalakítót árul,
    4000 Ft-ért, remélem bejön a dolog. C64-es fórumon árulta a cuccot, úgyhogy
    bízom benne, hogy ő is használta ilyen célra. Azért köszi a segítséget. Ha mégse jön be a dolog, majd kitalálunk valamit, CRT tv-nk van elfekvőben csak hát 80 cm-es, szóval nem igazán mobil :D

    #27759
    avatarOswald
    Member

    jó tudni, azt hittem drágák ezek a cuccok. :)

    #27774
    avatarThRuSh
    Member
    #27799
    avatarMegabyte
    Member

    Én úgy oldottam meg, hogy vettem használtam hardverapron valami 14 ezerért egy 19-es dell monitort , aminek van composite és svideo bemenete is.
    C64-et meg rákötöttem svideora, és tökéletes a kép.
    Csak a video csatit kellett átalakítanom , neten ott a rajz, semmi extra.

Viewing 24 posts - 1 through 24 (of 24 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára