☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Author
    Posts
  • #22613
    avatarpacshu
    Member

    Sziasztok,

    Kicsit furcsa lesz a kérdésem, de készítenénk egy demo-t, amihez zenét keresünk, de újat csinálni most nem szeretnénk, van esetleg valami gyűjtőhely az ilyen felhasználható zenének ahonnan lehetne válógatni vagy ez hogyan működik?

    Vagy mennyire ciki egy már létező ismertebb zenére készíteni prod-ot?

    Köszi.

    #22614
    avatar-SP-
    Member

    “Már létező ismertebb zenére” max akkor, ha a szerző engedélyt ad rá, meg persze rendesen fel van tüntetve. Aztán hogy a közösség elhiszi-e, az már más kérdés :/ Én nem próbálnám be, az a helyzet.

    Milyen stílusú/formátumú zene kellene? Én szívesen összeütök valamit, ha kell.

    #22615
    avatarpacshu
    Member

    Feltüntetéssel nem lenne gond, az természetes, nem sajátként lenne benne csak azon kezdtünk el agyalni, arra próbáltuk kitalálni a dolgokat.

    Igazából ez nagyon képlékeny, amúgy egy dubstep szerű zenéről lenne szó (ütemesebb zene, kisebb melodikus részekkel), ezért nem lenne fer, hogy csak így összedobatnák veled egy zenét, de ha van esetleg egy-két porosodó példányod azt szívesen meghallgatnánk.

     

     

    #22616
    avatarGargaj
    Keymaster

    Meglevo zenet felhasznalni nyilvan nem gaz (ha van ra engedelyed), a problema termeszetesen csak az vele, hogy ha mar jol ismeri a kozonseg, akkor egyreszt eleve magasan van a lec, mert kivancsiak lesznek, hogy mit alkottal vele, masreszt kivesz kicsit a meglepetes-faktor belole.

    Zenet talalni amugy nem komplikalt, plane ha kulfoldi forumokon (Pouet, Facebook) is behirdeted, hogy demohoz kellene valami; tuti elokerul 2-3 hasznalhato track, es akkor nem szerencsetlen SP-t kell zargatni aki valszeg igy is a party rilizeinek 80%-at egyedul csinalja :D

    #22618
    avatar-SP-
    Member

    Háhá :P nem úgy van az.

    Egyébként dubstepet úgysem vállalnék; akármilyen menő dolog mostanában azt rakni a demókba, béna vagyok hozzá.

    #22619
    avatarhege88
    Member

    Én személy szerint el tudnám ezt képzelni, mint műfaj, vagy compó, hogy akkor most csináljatok demot pl Jarre Oxigene alá, vagy Vangelishez.

    Ilyen régi klasszikusokhoz nem igazán voltak “klippek” anno.

    #22620
    avatar-SP-
    Member
    #22621
    avatarGargaj
    Keymaster

    roflcopter :D

    #22628
    avatarpacshu
    Member
    #22629
    avatarpacshu
    Member

    “Én személy szerint el tudnám ezt képzelni, mint műfaj, vagy compó, hogy akkor most csináljatok demot pl Jarre Oxigene alá, vagy Vangelishez.”

    És vajon a közönség mit szól, amikor már a 10. demo-t játszák?
    De amúgy nem mondom, hogy elvetendő.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára