☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Linuxos demó kódolás Reply To: [szavazás] Linuxos demó kódolás

#4990
avatarGeri
Member

“Akkor miert emlegeted a forrasban valo terjesztest? Igy csak siman ellent mondasz onmagadnak.”Szavakat adsz a számba, én ilyet nem mondtam, azt te csak odaképzelted. “Linux alatt ezt inkább elegánsabban megoldották úgy, hogy a programokat általában forrásként adják”Szerintem ez van odaírva, de lehet, hogy csak rosszul látok.“Nem, nem vagyok koteles tudomasul venni. Plane, ha van valasztasi lehetosegem.”Van, persze. Vagy egy ugyanilyen szart veszel pénzért, vagy egy másik ugyanilyen szart veszel géppel együtt, durva pénzért.“És teljesen veletlenul valtozik meg a kernel API minden minor verzio kozt.”Az, hogy megváltozik, nem jelenti azt, hogy jelentősen megváltozik. És nem is változik meg, csak a te képzeletedben. Nekem a 4 hónapos kernelre simán felmegy az 1-2 éves (ráadásul félig zárt forrású!) nvidia driver. Ez hogy lehet? Hát úgy, hogy amire utalsz, az nincs is.“Persze, allithatod, hogy birka vesevel meg lehet elozni a foldrengeseket, csak attol meg nem lesz igaz.”Hát pont ezt mondom én is :D“Nem? Csak 1997 ota resze a MacOS X-nek…” Jó, akkor a népszerű osx programok nagy részéből miért van 5-6 build az eltérő verziókhoz? Biztos unatkoztak… “Universal Binary egy binaris kontener programok szamara, azon kepesseggel – tessek megkapaszkodni, 1997 elottrol szarmazik, pontosabban 1985-bol, mar anno”Nahát, úristen, ha ezt Hitler tudta volna, már rég örökélete lenne, és a sátán légióinak lenne a vezére. Merthát elvégre ettől máris megoldódik az éhezés afrikában, hogy egy fájl van 4 helyett, nem ölnek meg több kiscicát, sőt, földrengés se lesz több. De a szerencsétlen az én vagyok :DDe azért mégiscsak 5-6 build van…“Nem, ehhez a “Linux programozas alapok” elso kotete kell, leven ha tudnad mirol”Már ne haragudj, de ha egy olyan dologról beszélsz, amire a google mégcsak találatot se ad, miért is kéne hogy beugorjon nekem bármi? Hiszen ha elolvastad volna a szóban forgó kötetet, akkor gondolom biztosan elsőre eltaláltad volna a fájl nevét :D“Te szerencsetlen, legalabb olvasnal utana”Azzal kezdtem, kigoogleztam, úgyhogy nem hiszem, hogy szerencsétlen volnék :D:D:DAzt hiszem, nem követlek a szintedre tovább, úgyhogy további derűs estét :D

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára