☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Minden ami nem Scene.hu Mennyire ismert a demoscene? Reply To: Mennyire ismert a demoscene?

#4801
avatarpacshu
Member

Gondolom az elkötelezettség sem jó dolog, mert például azt tudom, hogy a microsoft idén sok versenyt hirdetett meg például a C# nyelv népszerűsítéséért (karöltve másokkal pl evosoft) – kódpárbaj néven ahol hangyákat kellet megtanítani “gondolkodni”, a HTML5 népszerűsítésére egy játékpályázatot írt ki, http://www.html5jatekok.hu/ , szerintem az XNA is ebbe a keretbe férne bele, de abból idén talán nem volt verseny. Tudom, hogy nem jó az elkötelezettség, de lehet, ha a meglévő compok mellett lennének más által “nyomatott” technológiák akkor még szerezhető támogató. Erről mi a véleményetek? És mivel ezek népszerű platformok a fejlesztők is nagyobb számban lennének érdekeltek. (Ha mondjuk ez működne és eljönnének a versenyre akkor már biztos belekóstolnának a demoscene ‘core’ világába és teszem azt, látnának c64-et és amigát is :) ) Persze aztán lehet így túl BULLSHIT-es lenne az egész, én nem tudom. (Persze ott lenne még a java, de az oracle nem tudom mennyire támogatós) Amúgy mi szeretne lenni a demoscene napjainkban, milyen szerepet szán magának?

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára