☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Minden ami Scene.hu Kérések és Kérdések, hogy minél barátságosabb legyen az oldal!

Viewing 30 posts - 121 through 150 (of 171 total)
  • Author
    Posts
  • #1626
    avatarBery
    Member

    De hát az, már béta :)

    #1627
    avatarslyspy
    Keymaster

    Na várjál, én úgy értettem, hogy hivatalosan 1.0, de valójában az az igazi béta. Ez a béta még csak alfa.

    #1628
    avatarteo
    Member
    #1629
    avatarSpenot
    Member
    Bery wrote
    Akinek a hozzászolásoknál kicsi az alapban felkínált textbox, és Windows alól böngészget, annak ajánlom az új Google browsert, a Chrome-ot, amiben a jobbsarkánál fogva átméretezhetők bármilyen oldalon a textboxok.

    Ennyi erovel ajanlhatjuk a Safarit is, meg mas platformokon tucatnyi masikat, tudniillik ez nem a Chrome, hanem a WebKit browser engine sajatossaga.Mi tobb, ugy nez ki, Firefox extensionkent jelent meg eloszor ez a feature. (Nem lep meg :)Egyebkent tetszik a Chrome, de a legtobb OMG new feature-t masoktol gyujtottek be. Ami nem baj, csak ne buszkelkednenek veluk ugy, mintha ok talaltak volna ki. Nincsenek raszorulva, a sajat ujitasaik is epp eleg meggyozoek. Talan csak nem fert el a kepregenyben a credits :)

    #1630
    avatarBery
    Member

    Safariról eddig még csak olyasmiket olvastam, hogy gyors ugyan, de a weblapok egy része nem jelenik meg helyesen vele, szóval azt ne ajánljuk :)

    Egyébként igaz minden, amit írtál, Spenót.

    #1631
    avatarpontscho
    Member

    Nem tudom… en egyetlen oldalnal tapasztaltam bazmeget, es az az utvonal.bkv.hu volt. Egyszeruen nem jelenik meg a bal oldali input widget set.

    #1632
    avatarSpenot
    Member
    Bery wrote
    Safariról eddig még csak olyasmiket olvastam, hogy gyors ugyan, de a weblapok egy része nem jelenik meg helyesen vele, szóval azt ne ajánljuk :)

    Akkor viszont Chrome-ban se, mivel ugyanaz az engine :) A Javascript engine-juk persze mas, lehet, hogy azzal vannak gondok.

    #1633
    avatarpohar
    Member

    Chromemal bejön jól a BKV útvonaltervező. Találtam benne mégegy jó dolgot: ha a címsorba beírsz egy mértékegység átváltást vagy egy számítást (számológép), akkor azonnal megjelenik az eredmény.

    #1634
    avatarSpenot
    Member

    Na, kiprobaltam en is, nekem is mukodik az utvonaltervezo. Safarival is…

    Pontscho, nem raktal fel veletlenul WebKit nightly buildet, vagy valami popup blocker hack waret? :)

    #1635
    avatarpohar
    Member

    ami engem zavar Chromeban az az ikonja: piszokul hasonlít a Windows Media Player ikonjára

    #1636
    avatarBery
    Member

    De mivel a két cég között – ha nem is mindig nyiltan – háború dúl, így csak egy (ikon) maradhat ;)

    Egyéként tényleg hasonlít, most, hogy mondod. Nekem nem tűnt fel, mivel nem használom a WMP-t, csak valahol a Start menu mélyén bukkantam rá :)

    #1637
    avatarpohar
    Member

    Bery én se használom. Viszont van egy másik ikon, amire még jobban hasonlít (ajánlom a videot, a lap alján):
    http://www.labnol.org/internet/google-chrome-logo-design-inspiration/4414/

    #1638
    avatarLurvig
    Member

    Sziasztok! Sajnos nem igazán tudom eldönteni hogy jó helyre irtam e ezt a kérdést de valahol fel kell tennem.:D

    Amikor meg láttam ezeket a demófilmeket akkor nagyon megtetszettek.
    A kérdésem az lenne hogy hogyan alkossátok ezeket? Hol találok róla infókat?
    Még egyszer bocsi ha rossz helyre írtam.
    Üdv mindenkinek!

    #1639
    avatarBery
    Member

    Hello Lurvig! Ha a topic nem is stimmel pontosan, de legalább jó weboldalon vagy :) Üdv itt! A demok a játékprogramokhoz hasonló programozástechnikával készülnek. Többnyire C, C++ nyelven, DirectX vagy OpenGL grafikus API-kat használva, de ez nem feltétel. Gyakorlatilag még PHP-ban is készült  demo, viszont ez nem igazán a járható út :) Egyszer már indult egy ilyesmi téma itt: Fórum – Programozás – Demokészítés – alapok, tippek, trükkökFolytassuk ott a “beszélgetést”! Vagy gyere el most szombaton az Experience Demoshow-ra, ha tudsz (info, helyszín, időpont itt: http://exp09.playtime.hu/ ) és beszélgetünk róla élőben. Na meg lesznek a témába vágó előadások (kezdőknek is!) és nem utolsó sorban vetítések a közelmúlt legjobb demoiból.

    #20622
    avatarrascy
    Member

    Gargaj:
    a régi oldal adatbázisa gondolom el van mentve, mert a profiloknál voltak értékes infók (democsapat, partyk ahol voltál, stb.), amit 1x majd talán be lehet integrálni

    #20624
    avatarGargaj
    Keymaster

    El van ja, majd ha a nagyobb teendoket kipucoltuk akkor megnezzuk.

    #20767
    avatararchee
    Member

    Ezen az oldalon a magyar és angol kevert használata egy old school scene feelinget ad. A régi szépidökben nem igyekeztünk helyesen írni.
    Esetleg kéne néhány kiejtés szerint írt angol szó is, illetve rosszul leírt, mint pl lahma, illetve a szóvégi S lehetne Z. Pl Use html tagz.
    Gondolom a forrásban nem nehéz átírni szavakat…

    #20795
    avatarkt
    Member

    Átmásolom ide:
    “Nem tudom, említette-e már valaki, de szerintem az jó fícsör lenne, hogy főoldalon a Legutóbbi hozzászólásoknál legalább óra perc alapon, akár csak tooltipként, kiírni az időpontját is annak a legutóbbi hozzászólásnak. Szerintem. :D”

    #20932
    avatararchee
    Member

    Privát üzenetre nem tudok válaszolni a tripre jelentkezö félnek.
    Azt a választ kapom, hogy “You have exceeded the limit of mailbox. Please delete some messages before sending another.”
    De amúgy összesen 4 levelem van.

    #20935
    avatarMurphy
    Member

    Ez még most is áll?

    #20939
    avatarGargaj
    Keymaster

    Mar megcsinaltam hetvegen.

    #20991
    avatarMurphy
    Member

    No már minden cikk alján van további cikkek ajánló réz.

    #21000
    avatarrawbits
    Member

    Olyat lehetne kérni, hogy a válasz üzenet küldésnél beírja automatikusan a címzettet? Meg az sem lenne hátrány, hogy ha látnám azt az üzit amire válaszolok.

    #21031
    avatarMurphy
    Member

    Gargaj rámozdult a témára, de egyelőre azt szeretnénk, hogy a pm plugin írója csinálja meg. Addig is sorry a kényelmetlenségekért.

    #21032
    avatarGargaj
    Keymaster

    Meg is volna, a kodot elkuldtem az authornak hatha berakja a main trunkba es akkor hozzajarultunk a vilag fejlodesehez.

    #21033
    avatarrawbits
    Member

    Na ez az a szellem! :)

    #21034
    avatarMurphy
    Member

    No ez szuper! Kösz szépen!
    Az adatlapról jutva a PM-be most még nem rakja be a címzett nevét, az még tök jó lenne.

    #21035
    avatarGargaj
    Keymaster

    Fixed.

    #21041
    avatarrawbits
    Member

    Nagyon jó! Köszönet a kemény munkáért!

    Egy kérdésem azért lenne. Hogyan lehet elérni a felhasználók listáját illetve keresni benne?

    #21047
    avatarGargaj
    Keymaster

    Azt egyelore nem lehet, bar szerintem listazni E107 alatt se lehetett.

Viewing 30 posts - 121 through 150 (of 171 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára