/tmp/%d_PID.txt", pidem,pidem); system(gpidd); sprintf(gpidd, "/tmp/%d_PID.txt",pidem); FILE * pidkolvas=NULL;pidkolvas=fopen(gpidd, "r"); if(!pidkolvas){system("clear"); printf("Hiba az elérési út kiolvasásakor (/proc/PID/exe) vagy az átmeleti állományhoz való hozzáféréskor (/tmp/PID_PID.txt) \nElképzelhető, hogy a... [ Tovább... ]"/> /tmp/%d_PID.txt", pidem,pidem); system(gpidd); sprintf(gpidd, "/tmp/%d_PID.txt",pidem); FILE * pidkolvas=NULL;pidkolvas=fopen(gpidd, "r"); if(!pidkolvas){system("clear"); printf("Hiba az elérési út kiolvasásakor (/proc/PID/exe) vagy az átmeleti állományhoz való hozzáféréskor (/tmp/PID_PID.txt) \nElképzelhető, hogy a... [ Tovább... ]"/>
☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Linuxos demó kódolás

  • This topic has 272 replies, 20 voices, and was last updated 14 years ago by avatarGeri.
Viewing 30 posts - 211 through 240 (of 273 total)
  • Author
    Posts
  • #5150
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    Az első oldalon az a kód pedig hibátlan.

    Valoszinuleg eltero fogalmaink vannak a hibatlanrol. :)

    #5151
    avatarslyspy
    Keymaster

    Fiatalok, ne durvuljunk! Geri, vegyél vissza. Utálok moderálni, szóval ne kelljen már végigolvasnom a topicot, hogy kiválogassam a a hasznos hozzászólások közül az értelmetlen sértegetéseket.

    #5152
    avatarpontscho
    Member
    Geri wrote
    pontscho: Hát jó, ha tudsz mutatni egy bugot abban a kódban…

    Amugy parancsolj, kapasbol tobbet is tudok mutatni, mar az elso par sorban:char gpidd[1024];sprintf(gpidd, “readlink /proc/%d/exe > /tmp/%d_PID.txt”, pidem,pidem);Eloszor is, sosem hasznalunk sprintf()-et, hanem snprintf()-et, mivel ez esetben a buffer overflow esete teoretikus, a rossz megszokas maskor hibat okoz.Masodszor, feltetelezed, hogy a readlink parancs letezik az adott rendszeren es elerheto a PATH-ban, pedig pont a linux az, ahol ilyet nem lehet tenni.system(gpidd);Harmadszor egy glibc-ben levo readlink() fuggveny meghivasat nem a system() parancsban osszefosott sec hole-os shell scripttel helyettesitjuk, hanem doksit olvasunk, es megkeressuk hogyan kell normalisan megcsinalni. Ugyanis a system() fuggveny meghivasa ugy kezdi, hogy elforkol a program torzsbol egy shell-t, ami linuxon jellemzoen a bash lesz, aztan atadja neki a parameterkent atadott shell scriptet. Ez gyonyoru lehetoseget ad arra – mindamellett, hogy minden, csak nem hatekony – mivel nem abszolut utvonallal hivtad meg a kerdeses fuggvenyt, hogy akar tetszoleges szoftvert futtasson a “kodod”. Bar szerinted ez a problema sem letezik. :)Negyedszer, bar szinten teoretikus problema, mert a “szoftvered” nem biztonsag kritikus, a generalt file nev kitalalhato, es modosithato feldolgozas elott, amivel akar buffer overflow-t is lehet okozni, vegrehajthato kodot lehet injektalni a szarodba. Szerinted ilyen problema sem letezik. :)Lattam mar gepet, amiket ilyen “nemletezo” problemakkal tortek fel. Ezekert az “apro” hibakert minden jobb helyrol kibasszak az embert.Nos, off, tema reszemrol lezarva.

    #5153
    avatarGeri
    Member

    Eloszor is a rasszista kurva szadat, masodszor nem vagyok zsido.Ha te mondod…sosem hasznalunk sprintf()-et, hanem snprintf()-et, mivel ez esetben a buffer overflow esete teoretikusA gyakorlatban senki sem fog 900 karakteres pathot használni, ezt nem fogadom el bugként.Masodszor, feltetelezed, hogy a readlink parancs letezik az adott rendszeren es elerheto a PATH-ban, pedig pont a linux az, ahol ilyet nem lehet tenni.Ezt sem. Talán írjak detektort az ls-re, vagy windows alatt a cd-re is? Ne idegesíts.parancsban osszefosott sec hole-os shell scripttel helyettesitjukPedig de, erre találták ki ezt a függvényt.hogy akar tetszoleges szoftvert futtasson a “kodod”Persze, hogyne. Csakhogy ahhoz először a tetszőleges programot fel kellene gányolni a gépre, amit futtatni akarsz vele.vegrehajthato kodot lehet injektalni a szarodbaBazmeg te hülye vagy. Ez egy scene demo, nem egy firefox :DLattam mar gepet, amiket ilyen “nemletezo” problemakkal tortek fel.Persze, persze. Letölti a cracker a scene demót a gépedre, szenved vele fél évet, hogy használható exploitot írjon vele, aztán elindítja. Kár, hogy az ssh jelszavad előbb fel kell hozzá törnie :D Kezdjük ott, ha hozzáfér a gépedhez, akkor már úgyis mindegy.Ezekert az “apro” hibakert minden jobb helyrol kibasszak az embert.Mondjuk katonai szerverekre nem kéne minden szart letöltögetni, és ott játszani velük.

    #5154
    avatarslyspy
    Keymaster

    Ha sok munkát csináltok nekem, megy az egész topic a levesbe.

    #5155
    avatarCharlie
    Moderator

    Ugy latom, az elmelet vs. gyakorlat esete forog fent. Errol az a vicc jut eszembe hogy:

    Pistike odamegy az apjahoz es megkerdi:
    – Apa, mi a kulonbseg az elmelet es a gyakorlat kozott?
    – Gyere fiam, megmutatom!
    Odamennek Pistike noverehez.
    – Lanyom, lefekudnel egy negerrel 1000 euroert?
    – Persze! Meglenne a penz a nyaralasra!
    Odamennek Pistike anyjahoz.
    – Lefekudnel egy negerrel 1000 euroert?
    – Hat, tudod hogy szeretlek, de kell a penz, uj cipo kell a gyereknek, meg ruhak telire, az iskola is penzbe kerul… Azthiszem, felaldoznam magam.
    Odamennek Pistike nagymamajahoz.
    – Mama, lefekudne egy negerrel 1000 euroert?
    – Fiam, az en koromban mar ne valogasson az ember!

    Nnna, latod fiam, ELMELETILEG most van 3000 euronk, GYAKORLATILAG viszont 3 budos ribanccal elunk egyutt.

    #5156
    avatarGeri
    Member

    Charlie: most az egyszer igazad van :D

    #5157
    avatarJimmi
    Member

    KATONAI SZERVER!!! \o/

    #5158
    avatarCharlie
    Moderator

    Orulok, hogy vegre egyetertunk abban, hogy ugyan ELMELETILEG hibatlan a kodod, GYAKORLATILAG viszont egy rakas szar. :)))

    #5159
    avatarGeri
    Member
    Charlie wrote
    Orulok, hogy vegre egyetertunk abban, hogy ugyan ELMELETILEG hibatlan a kodod, GYAKORLATILAG viszont egy rakas szar. :)))

    Csakhogy én pont a másik esetre gondoltam (= (=

    #5160
    avatarCharlie
    Moderator

    Jo, de te mondtad, hogy nekem van igazam… :D

    #5161
    avatarslyspy
    Keymaster

    Csak mondom, hogy a ti erdeketekben moderalok, mert a hulyeseget a net sokaig megorzi. ;)

    #5162
    avatarGeri
    Member

    Igen, de a konklúzióban már nincs.

    #5163
    avatarpasy
    Keymaster

    1. bármit meg lehet magyarázni, bármit meg is szoktak!
    2. én már 8 oldallal korábban megmondtam hogy senki nem fogja tudni meggyőzni a másikat a saját igazáról

    #5164
    avatarzoom
    Keymaster

    #5165
    avatarACE
    Member

    ()_/)(O.o)(> <)

    #5166
    avatarGeri
    Member

    Megvan a megoldás az amiga-fétisre.

    #5167
    avatarCharlie
    Moderator

    Fogalmam sincs mieza szanalmas intel alapu wannabe fos. Amugyis, nekem ilyen Amigam van, sz’al a billentyuzet alatti tema nem jatszik. De orulok, hogy ennyi jott at neked az Amiga temabol. Szuklatokor++, de nem is erdemelsz tobbet.

    #5168
    avatarpasy
    Keymaster

    károly nemtom honnan veszed hogy intel alapú – fosnak fos :)

    #5169
    avatarGeri
    Member

    Psszt. Náluk az “intel alapú” a lehető legocsmányabb szitokszó.

    #5170
    avatarCharlie
    Moderator
    pasy wrote
    károly nemtom honnan veszed hogy intel alapú

    Innen. Az ember ismerje ellensegeit…

    #5171
    avatarpasy
    Keymaster

    “Intel® Pentium® 4 HT” JAJ

    #5172
    avatarCharlie
    Moderator
    pasy wrote
    JAJ

    En szoltam… :)

    #5173
    avatarpasy
    Keymaster

    Ez 750 dodó? Valahol az amerikai gépezetben is lyukas a szita.

    #5174
    avatarblala
    Member

    de hat a wired cikk ahonnet a kep van, az meg arrol szol hogy mast mar [tadadada] core 2 quad is belemegy! (mondjuk biztos jol melegszik…)

    http://blog.wired.com/gadgets/2008/03/cybernets-amiga.html

    #5175
    avatarCharlie
    Moderator

    Nem kurvan mindegy? Csak egy intel alapu szanalomkupac marad, amit az Amigaval egy napon emliteni… Hat Dave Haynie forog a sirjaban, pedig a foszer meg nem is halt meg!

    #5176
    avatarblala
    Member

    hat a regi markak meggyalazasa szomoru, de semmikeppen sem egy uj jelenseg, es ez a gep konnyen lehet hogy tenyleg szanalomkupac, de mindennek az intelhez viszonylag keves koze van :)

    #5177
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    de mindennek az intelhez viszonylag keves koze van

    Oooo neeem… Ellenkezoleg. Rengeteg koze van. De ez egy masik tortenet, hagyjuk is.

    #5178
    avatarblala
    Member

    jajj Karoly, hat ne legyen mar on is ilyen szuklatokoru! Pontosan ugyanolyan jol tudja mint mindenki mas, hogy az melyen utalt Intel is csak egy ugyanolyan ceg mint tobbi, vannak jobb termekei, meg rosszabb termekei, szimpatikusabb lepesei meg kevesbe szimpatikusok is, a kulonbseg csak annyi hogy sokkal tobb penzuk van kutatas-fejlesztesre…

    Meg azt ne tessek nekem mondani hogy ha a fentebb linkelt izeben veletlenul mondjuk Motorola lenne, akkor nem lenne egy szanalomhalmaz.

    (Elni akartam a tekintelyemmel es beszolni hogy kussoljal mert csak egy halado kacsapasztor vagy en meg mar toruszgyarto kisiparos, de kozben pont felfejlodtel basszus :)

    #5179
    avatarCharlie
    Moderator

    Errol nem nyitok vitat. 3 ceg van a ‘szakmaban’, amit gondolkodas nelkul atomcsapassal illetnek, aztan a helyet felszantanam es sugarzo plutoniummal bevetnem. Ezek pedig az Intel, a Microsoft es a Creative. Elobbi kettot peldaul ilyenek miatt (Intel kapcsan kiemelten lasd a 20. bekezdest.) Es akkor meg a normalis architekturak felkoncolasat mint pl. az Alpha esete nem is irtuk a szamlajukra. Creative-ot meg tobbek kozott a Gravis es az Aureal miatt. De mindegy…

Viewing 30 posts - 211 through 240 (of 273 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára