☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Efekt Compo

Viewing 16 posts - 31 through 46 (of 46 total)
  • Author
    Posts
  • #5906
    avatarGeri
    Member

    most demóíráshoz nincs ihletem. szóval, organizerek, mit szóltok?

    #5907
    avatarteo
    Member

    atjött a lenyeg latom. “EFFEKT COMPO”oldschool demot meg mindenki ir maganak privatba, aztan beadja olyan partyn ahol van hozza compo. bar mindenhol a softrender a követelmeny.amugy szerintem a scene.hu-n nyitottak minden konstruktiv ötletre, engine-compodnak is bizotsitottak felülelet, szoval szervezd meg hajra.

    #5908
    avatarGeri
    Member

    Szervezőként nem tudnék ilyesmi mögé beállni most, csak ötletként vetettem fel. De talán majd egyszer igen.

    #5909
    avatarCharlie
    Moderator

    Oldschool accelerated? Let me get this straight: szoval uj technologiaval regi demot? :) Abban mi a poen? Leszamitva, hogy azt a legkonnyebb, mert majd a videokartya ugyis kilapatol barmit, barmekkoraban, ha meg ennek ellenere is szarul nez ki, legfeljebb rafogjuk hogy mert oldschool? :)

    #5910
    avatarSpenot
    Member

    Mit akarsz, oldschool accelerated az Amiga blitterje is :)

    #5911
    avatarCharlie
    Moderator

    Bazeg ilyen alapon kb. barmi accelerated a DOS-os peces demokon kivul. :)

    #5912
    avatarBery
    Member

    Ja, Amigán minden hardverből megy, aztán mégis milyen pixeles ;)

    #5913
    avatarteo
    Member

    charlie: de mar ketten vannak, szoval van ra igeny :D

    #5914
    avatarblueghost
    Member

    “meg altalaban meg ott is figyel az eredeti hw a fiokban”

    Hát ez az. Nekem is itt figyel a fiókban 2 db voodoo2 :-)

    #5915
    avatarGeri
    Member

    4 db voodoo1, 1 db voodoo rush, 3 db voodoo2, 2 db voodoo3 (egyik halott), 1 db voodoo5 az én 3dfx felhozatalom :3

    #5916
    avatarpontscho
    Member

    Nálatok gyűjti a környék a veszélyes hulladékot ? :)

    #5917
    avatarrawbits
    Member

    Ugyan régi téma ez már, de szerintem még mindig egy jó felvetés.

    Az intrók és demók mind csapatot igényelnek. A grafikusoknak van compótuk a zenészek is esznek, de a programozóknak nemigazán van olyan kategória ahol kicsit szabadabban alkothatnak. Mert ugye hardcore arcoknak ott a 256b vagy ilyesmi, procedúrális grafikát nem igazán láttam mostanában.

    Szóval tényleg lehetne valami ahol kimondottan csak a programozót dícsérhetjük és kicsit szabadabb, hogy ötleteket gond nélkül lehessen kivitelezni. Egy effektre én amúgy nem tennék méretkorlátot, mert úgy is van aki 100szor kisebbet meg gyorsabbat ír, de ez már ugye létező kihívás. Éppen elég korlát az ha compo gépen kell futnia és innentől bármilyen ötletkezdemény esélyes lenne egy kis kipofozás után arra, hogy megmutasd.

    Szerintem ne adjuk még fel ezt a dolgot, csak inspirációt és motivációt nyerhetünk vele…

    #5918
    avatarGargaj
    Keymaster

    Nem errol szolt a proceduralis grafika compo anno?

    #5919
    avatarpohar
    Member

    1-2 jó effekttel már lehet “házalni” és csapattársakat találni

    #5920
    avatararchee
    Member

    Én már házaltam néha, de nem sok érdeklödös volt. Csak zenére jelentkezett Slyspy.
    Én továbbra is olyan demokat tervezek, amihez nem kell több ember, mert úgysem lesz.

    #5921
    avatarMurphy
    Member

    Ha grafikus érdekel keress meg skype-on.

Viewing 16 posts - 31 through 46 (of 46 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára