☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PLUS/4 plus4 napi chitchat

Viewing 30 posts - 61 through 90 (of 285 total)
  • Author
    Posts
  • #2190
    avatarCsio
    Member

    …tőlem aztán ne várjatok semmit sem!!!!

    #2191
    avatarChrono$
    Member

    bomberman bemutatoo, de ezen kivül nekünk már elfogyott a puskaporunk ahogy a degauss is mondta.. jahh itt megörökítem, hogy a partin Dr.Death tiszteletbeli Absence tag lett!!!

    #2192
    avatarMegabyte
    Member

    Jáccottam a bombermannal!!! :D

    #2193
    avatarMurphy
    Member

    Larry+Chronos! Nagyon jó lett a demo, gratulálok!

    #2194
    avatarMegabyte
    Member

    Tényleg jó volt a demó, bár a party-n pc-ről kellett néznünk mert valamiért a +4 nem akart kiadni elég hangot magából. Honnan lehetne ezt letölteni jól? Mert sehol sem találom. Megnézném megegyszer otthon is.

    #2195
    avatarChrono$
    Member

    plus4.emucamp.com – az adatbázis, a biblia, a blikk a plusisok szamara.. de mar a poueten is fent van..

    #2196
    avatarMegabyte
    Member

    Köszi, közben este már én is megtaláltam, emulátorral meg is néztem jól. :)

    #2197
    avatarLacoste
    Member

    Chronos: Ez most mi volt? Absence and Wilds release vagy mi ? :)

    #2198
    avatarJedi^ACW
    Member

    Az oklevélre “Hungarian Plus4 scene” került. :)

    #2199
    avatarJedi^ACW
    Member

    Sirály volt a bombermanus is, bár néha az irányítás egy kicsit beragadt (le is nyomtak a többiek :D ). Ez most hány %-nál tart? Miko’ lesz belőle végleges release?

    #2200
    avatarMurphy
    Member

    Jedi: gratulálok a rajzodhoz! Milyen módszerrel tudtál fli képet csinálni plus4-re?

    #2201
    avatarChrono$
    Member

    laco: a larryt kerdezd, en csak par hatteret csinaltam a demojahoz, a design stb. mind az o erdeme. ha jol lattam nem rakott bele egy csapat logot se, pedig kuldtem :) tehat akar larry sk. release is lehet :)

    jedi: szerintem oszre lesz kesz, van meg egy csomo cucc amit be kell fejezni meg bughuntazas is van, csak most a 40 fokban nincs kedvunk lo**art se csinalni..

    #2202
    avatarJedi^ACW
    Member

    Murphy: Köszi! Asszem csak két pixelező tool van jelenleg, amivel lehet FLI-t rajzolni Plussyra: a FED (DCD & Bubis) és a PixelShop (Abcug!). A FED egy DOS-os, a PixelShop meg egy Windowsos rajzprogi. Meg Luca említette még, hogy a Project One következő változatával is lehet majd Plus4-re rajzolni.Illetve most készül még egy új pixelező tool (by me :) ), de ez még erősen pre-alfa, user-unfriendly fázisban van. :). Ha lesz egy kis időm, akkor majd rendbeszedem és kiadom. Egyébként ezt a képemet FED-el kezdtem el, és ezzel a saját tool-omat fejeztem be.Chrono: Király. :) Nagyon tetszett a cuccos a partyn, gratula hozzá!

    #2203
    avatarLacoste
    Member
    Lacoste wrote
    Chronos: Ez most mi volt? Absence and Wilds release vagy mi ? :)

    Na most a Larry felrakta a YouTube-ra és oda azt írta, hogy WILDS, szóval a plus4.emucamp-on is beraktam WLS alá! Chronos, benyomjuk ACE alá is? Szerintem már ne vegyük külön, csináljunk mindent Absence and Wilds név alatt és jelentsük be sajtóközleménybe. Elvileg mi döntünk, nem ? :)

    #2204
    avatarEdhellon
    Moderator
    Lacoste wrote
    Na most a Larry felrakta a YouTube-ra és oda azt írta, hogy WILDS, szóval a plus4.emucamp-on is beraktam WLS alá! Chronos, benyomjuk ACE alá is? Szerintem már ne vegyük külön, csináljunk mindent Absence and Wilds név alatt és jelentsük be sajtóközleménybe. Elvileg mi döntünk, nem ? :)

    Szerintem ne szarozzatok, es adjatok ki KORAK nev alatt… :)

    #2205
    avatarChrono$
    Member

    a larry azt modta anno hogy csak wilds, amikor errol kerdeztem… de mé nem jelentkezik azt megmondja azt kész :)

    #2206
    avatarChrono$
    Member

    jahh de fakken vagyok: gratula a kephez! vegre valaki eljutott odaig hogy ki is adja. en egy parszor nekialltam mar de mindig felredobtam alfa verzioban es csinaltam helyette logot mas cuccot…

    #2207
    avatarMurphy
    Member

    Idézek az Árok resultsból: :) 1. Shapes / Hungarian Plus4 scene (72pts) Úgy tűnik a szervezők nem álltak a helyzet magaslatán. Jó lenne kijavíttatni :) http://arok.intro.hu/download/results.txtEgyébként a CSDb igen szánalmasan áll hozzá a resultsokhoz:http://noname.c64.org/csdb/event/?id=1265Milyen dolog már, hogy olyan resultst raknak ki, ahol a plus/4 entryk emlites szintjen se szerepelnek…

    #2208
    avatarEdhellon
    Moderator

    Volt vmi (csdb-hez kepest enyhe :) flameles nemreg hogy lehessen-e Plus/4-es stuffokat meg ilyesmiket is berakni, de aztan leszavazodott asszem. Most is csak C128-at illetve C64 DTV-t lehet berakni, szoval sztem azert nincsenek ott a results kozott mert egyszeruen nincs megfelelo kategoria nekik, illetve mert a resultsban csak a csdb-ben szereplo release-k szerepelhetnek.

    #2209
    avatarMurphy
    Member

    Na ez ami vicces szerintem, attol, hogy nem szerepel az adatbazisban azert kiirhatnak… Meglehetősen furán fest egy resuts első helyezett nélkül :D

    #2210
    avatarJailbird
    Member

    Edhellon, a többség végül is úgy döntött hogy legyenek egyéb 8 bites Commodore alapú cuccok is az adatbázisban, és Perff is pozitivan állt a dologhoz, nemsokára talán lesz is belőle valami. Hogy őszinte legyek, az elején egy kissé szkeptikusan fogadtam az ötletet, viszont később átálltam a másik oldalra. Valószinűleg nagy löketet ad majd a Plus/4 és a Vic20 scene-nek is ha végre lesz egy rendes, átlátható scene-adatbázisuk. Radikális C64-es CSDb usereknek pedig marad majd a szűrős megoldás, ami már jelenleg is működik legal/illegal szűrés formájában. A kapcsolódó topic itt. Egyéb, a Plus/4 nekem is felkeltette a figyelmemet. Jedi által emlitett két gfx app-ot, hát hogy is mondjam, elég szegényesnek érzem. Esetleg rá tudnám beszélni Oswaldot hogy operálja bele a P1-be a Plus/4 grafikai üzemmódjait. Van erről valami doksi?Btw, Murphy: az a gond, hogy az eredmények dinamikusan kötöttek a releasek adataihoz. Ha valaki nem rakja fel CSDb-re a partyn kiadott nevezését, addig nem is lesz fenn a resultson… Ezt jelenleg csupán úgy lehet kiküszöbölni hogy egy comment-be valaki benyomja az eredményeket, ami ebben az esetben úgy látom meg is történt általam :)

    #2211
    avatarChrono$
    Member

    birkasag:) odairjak hogy a profik csinalta, code by profi masfel, gfx by chronos of therapy azt meg van oldva :) lollerjovan, jailbird megelozott.. 1ebkent folosleges a flem mert talan e ketto scene kozott van a legnagyobb atfedes emberkek tekinteteben, sot meg a ket gep is szinte teljesen atjarhato.. ugyhogy: keresunk embereket az absencebe, regi c64 scenerek is johetnek :)

    #2212
    avatarMurphy
    Member

    Larry a Profi 1 volt :)

    #2213
    avatarMegabyte
    Member

    Csezsó meg a profi2 :)

    #2214
    avatarMurphy
    Member

    Ha újra alakulna a Profik, grafikusnak beléphetne Leon… a profi :D

    #2215
    avatarChrono$
    Member

    hehe… akkor rosszul emlékeztem de mind1 is, de a murphy poénja az ütött!

    #2216
    avatarJailbird
    Member
    Chrono$ wrote
    1ebkent folosleges a flem mert talan e ketto scene kozott van a legnagyobb atfedes emberkek tekinteteben, sot meg a ket gep is szinte teljesen atjarhato.. ugyhogy: keresunk embereket az absencebe, regi c64 scenerek is johetnek :)

    Ebben teljes mértékben egyetértek, és itt nem is ezzel van a gond. Személy szerint úgy éreztem hogy az újabb platformok CSDb-n felboritották volna a C64-es release-ek integritását, igy is néha egy felhasználói rémálom az adatbázis kezelése, nehézkes és sokszor szinte átláthatatlan (vegyük példának a Wrath Design adatlapját, vagy épp a Murphy által emlitett results probléma, pagináció hiánya olyan oldalakon amit lassú internettel az ember min. 5 percen át tölt le, stb, stb.). Szóval számomra az lett volna elsődleges hogy a kezelői felületetet fejlesszék, kiküszöböljék a hiányosságokat, és azután gondolkozzanak az új platformok hozzáadaásáról. Egyébként, amint már emlitettem, meggondoltam magamat :) Fel is frissitem majd a CSDb-s topicot, hátha történt azóta valami e téren. Chrono$, utolsó mondatodra reagálva, én benne lennék egy-két Plus/4 gfx-ban ha szereztek egy jó editort :) Vagy valaki leirja nekem az üzemmódok specifikációit, és megpróbálok összehozni valamit ProMotion-ban (nemszeressem, de ha más nincs… :)

    #2217
    avatarMurphy
    Member

    Ha csak ezen múlik, egy specifikációt szívesen összeírunk neked, a különféle videomódokról ;) Amit Jedi írt, a Project One Plus/4 támogatásáról akkor az mégsem igaz? :(

    #2218
    avatarJailbird
    Member

    Murphy, elsőre csak néhány alap üzemmódról kellene info hogy kipróbáljam őket. Mondjuk multicolor és FLI. És egy paletta is jól jönne.

    Egyébként nem emlékszem hogy Jedi irt volna bármit is a P1-ről, vagy igen? Én csupán annyit tudok igérni hogy beszélek Oswalddal, de mást sajnos nem… Minden attól függ hogy lesz e kedve és ideje implementálni az üzemmódokat.

    #2219
    avatarabcug
    Member

    Nem teljes es angol, de nemi info van ebben is (sajnos web-en mar nincs kinn) , a regi website: http://www.kozlekedes.hu/temp/pixelshop_html.zip letoltod, kitomorited es ott van benne info a plus4 gfx.-rol, annyiban eleg lesz, hogy a kulonbseget meg lehet erteni . remelhetoleg :)Felreertes vegett: az editort en sem ajanlom, mert szar:), de kiscsillaghoz-hoz valami kellett ami ugy mukodik ahogy en szeretem :)))

Viewing 30 posts - 61 through 90 (of 285 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára