☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Minden ami nem Scene.hu Mennyire ismert a demoscene?

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • Author
    Posts
  • #4798
    avatarMurphy
    Member

    :) Lehet, hogy ideje lenne egy magyar szekciónak? :)

    #4799
    avatarpacshu
    Member

    Elkezdem. Én nagyon nem vagyok képbe de leírom az első gondolataimat, aztán ha valami nem kerek tegyük helyre.Amikor a demoscene fénypontját élte akkor az erőforrásokban szükölgettek vagyis a korlátozásoknak ténylegesen versenyhezetett teremtett. De manapság nincs így, ez  lehet egy oka annak, hogy ma nem annyira népszerű? Hiszen lehet inkább a látványra mennek rá a fiatalok mégha utána 1-2 napig renderelnek. Lehet hogy mások a kor kihívásai? Fénykorában a matematika is elég nagy szerepet kapott az ilyen fraktálózással és hasonlókkal amiket mára már szintén jól körbe járt téma.Azt se értem, hogy a microsoft miért nem reklámozza, hiszem ahogy nézem DX-re elég sok demo készül ami egy közös népszerűsítést jelentene, de vajon miért nem?Lehet, hogy túl kevesen vannak azok is akik ebből kamatoztatnak, most csak kicsit gondoltam bele, de a játékfejlesztőkőn kivül nem tudom kinek lenne szüksége még realtime grafikára?Programozók vannak kevesebben vagy a grafikusokat és zenészek?Vagy mindegyik ágnak más-más kihívásokat állítottak?Meg kicsit felgyorsult a világ és olyan ütembe nyújtanak be mindenféle új technológiákat, hogy az külön feladat, ha képben akar maradni az ember.Azt se értem, hogy a főiskolákon és egyetemeken miért nem találkoznak az emberek vele [legalábbis nem úgy tapasztaltam]? Tényleg csak az a baj, hogy nem jut el senkihez a demoscene?Mi lenne ha lenne HTML5 compo? (Persze gondolom már bennetek is felmerült)Szóval ezek így felmerültek bennem, de engem nem szabad komolyan venni, nem vagyok ám benfektess a témában, de meg akartam osztani ezeket az alap gondolatokat, hátha jól jönnek.

    #4800
    avatarGargaj
    Member
    wrote
    Azt se értem, hogy a microsoft miért nem reklámozza, hiszem ahogy nézem DX-re elég sok demo készül ami egy közös népszerűsítést jelentene, de vajon miért nem?

    A DirectXen nincs mit nepszerusiteni, minden azt hasznalja.

    wrote
    Lehet, hogy túl kevesen vannak azok is akik ebből kamatoztatnak, most csak kicsit gondoltam bele, de a játékfejlesztőkőn kivül nem tudom kinek lenne szüksége még realtime grafikára?

    – A fent emlitett VJ-k pl., de nekik a nagyreszuk orul h ingyen elvallal egy bulit altalaban.
    – Olyan szakmak akiknek gyors azonnali vizualizalas kell (belsoepiteszek, designerek, stb.), de nekik altalaban nem kell mas csak egy 3D engine meg egy exporter. A masik csoport pl. amikor egy orvosi leletet vizualizalsz pl. 3Dben, de ott meg pontossag kell.
    – Olyasmi vizualizaciok mint az idojarasjelentes, meccseken a feliratozas, meg barmi aminek live bemeno adata van.

    wrote
    Azt se értem, hogy a főiskolákon és egyetemeken miért nem találkoznak az emberek vele [legalábbis nem úgy tapasztaltam]?

    Talalkozni talalkoznak vele, de nem erdekli oket, nem jutnak el addig a pontig mint mi, hogy “tejauisten ilyet en is akarok csinalni”. Ez altalaban annak koszonheto hogy YouTubeon pl. nincs felfoghato kulonbseg egy demo es egy animacio kozott, es amugy is embertelen mennyisegu szorakoztato tartalom jut el az emberekhez, nincs mibe kapaszkodni hogy “engem ez erdekelne”.

    Pelda: egyik kedvenc ilyen jopofa kreativ videom ez. Megnezem, szorakoztat, valszeg ha elottem lenne hozza a komplett koceraj akkor en is tok jol elszorakoznek vele, de annyira nem tartom magavalragadonak, hogy en magam kezdjem osszeszedni hozza a kellekeket, pedig tippem szerint egy Google-kereses, nehanyezer forint, meg nehany szabad ora kellene hozza csak.

    A demoscene eletstilus, az emberek nagyreszenek pedig az mar van.

    #4801
    avatarpacshu
    Member

    Gondolom az elkötelezettség sem jó dolog, mert például azt tudom, hogy a microsoft idén sok versenyt hirdetett meg például a C# nyelv népszerűsítéséért (karöltve másokkal pl evosoft) – kódpárbaj néven ahol hangyákat kellet megtanítani “gondolkodni”, a HTML5 népszerűsítésére egy játékpályázatot írt ki, http://www.html5jatekok.hu/ , szerintem az XNA is ebbe a keretbe férne bele, de abból idén talán nem volt verseny. Tudom, hogy nem jó az elkötelezettség, de lehet, ha a meglévő compok mellett lennének más által “nyomatott” technológiák akkor még szerezhető támogató. Erről mi a véleményetek? És mivel ezek népszerű platformok a fejlesztők is nagyobb számban lennének érdekeltek. (Ha mondjuk ez működne és eljönnének a versenyre akkor már biztos belekóstolnának a demoscene ‘core’ világába és teszem azt, látnának c64-et és amigát is :) ) Persze aztán lehet így túl BULLSHIT-es lenne az egész, én nem tudom. (Persze ott lenne még a java, de az oracle nem tudom mennyire támogatós) Amúgy mi szeretne lenni a demoscene napjainkban, milyen szerepet szán magának?

    #4802
    avatarBery
    Member

    A demoscene nem hiszem, hogy több szeretne lenni, mint ami: egy kreatív alkotóközösség, aminek a tagjai haveri / baráti viszonyban vannak, és lázba hozza őket, hogy a szubkultúra szabályrendszerének megfelelő alkotásokat hozzanak létre, legyen az zene, grafika, vagy kód és ezt bemutathatják hazai vagy külföldi rendezvényeken. Ezen felül a hazai közösségnek, vagy ha úgy tetszik az MD1-nek (Magyar Demoscene Egyesület) az is a célja, hogy ez ne maradjon teljesen belterjes, leginkább abból az okból kifolyólag, hogy új emberek is megismerkedjenek és alkotói legyenek a demoscene-nek. Azaz, hogy legyen utánpótlás, ne a harminconéves scenerek alkossák nagy részt a közösség magját, mivel ők még ugyan rendelkeznek lelkesedéssel, de ráfordítható idővel egyre kevesebbel. Persze, ha egy-egy alkotás nagyobb publicitást kap, kijut egy másik, netán ismertebb szervezet rendezvényére, annak csak örülünk, de ez nem feltétlenül cél. Nyitás más, divatosabb alkotói eszközök révén, ha nem is túl markánsan, de eddig is jelen volt. Hiszen wilde compón bármivel lehet indulni. Meghonosodott a fotó compó, valamint a néhány alkalmat megélt a website compo is, amik abszolút nem köthetők szervesen a demoscene-hez, de mivel sok olyan érdeklődő is jár partikra, akik egyéb területen nem rendelkeznek alkotói vénával, ezek lehetőséget biztosítottak a verseny hangulatába belekóstolni, ami szerintem fontos része egy partinak és ezen keresztül magának a demoscene-nek is. Azért persze jó ötlet, hogy frissen született platformok is kerüljenek be a demoscene vérkeringésébe. Arra nehéz ráérezni, hogy mik legyenek ezek, hogy ne az legyen a végeredmény, hogy egy netán két induló van, így kicsit érdektelenségbe fullad, mielőtt ráéreznének többen is az ízére. Játék compó általában van, legalábbis a Function partikon mindenképp. Oda beférne az XNA és a HTML5 is, bár ez utóbbi megérne talán egy külön kategóriát is, hogy ne érezzék az indulók, hogy aránytalan, hogy DirectX-es játékokkal kell megmérkőzniük. És persze akkor már ne csak játék, hanem bármi látvány HTML5-re, ami így már talán a demo kategóriába is beleférhetnek egy ilyen compon induló alkotások.

    #4803
    avatarGargaj
    Member
    wrote
    Tudom, hogy nem jó az elkötelezettség, de lehet, ha a meglévő compok mellett lennének más által “nyomatott” technológiák akkor még szerezhető támogató. Erről mi a véleményetek?

    Furcsa dolog ez mert ugye pl. az Assembly-t rendszeresen tamogatja a fent emlitett Microsoft, de valahanyszor megprobaltak ilyen “nyomatott” compot rendezni (XBOX XNA, Silverlight, stb), mindig eleg lankadt volt ra az erdeklodes. (Mozilla WebGL stuffok szinten.) Ez valszeg abbol adodik hogy a scener egy meglehetosen finnyas allatfaj, es nehez elteriteni a jart uttol.

    #4804
    avatarrawbits
    Member

    A felvetések vonalán továbbmenve egy kicsit kérdezném, hogy milyen jellegű népszerűsítések szoktak lenni milyen/hány egyetemeken és milyen szakokon, mert én még nem hallottam semmilyenről.

    Részemről a Miskolci Egyetemen szívesen összehoznék egy kis népszerűsítést vetítéssel és mondjuk 1-2 Gargajjal. :) Lehetne rögtönzött Processing cuccokkal is kedvcsinálni. A lehetőségek adottak, a diákok adottak, a megfelelő tanárokkal lehet beszélni – illetve kell is, mert csak úgy szerintem nem megy el senki egy extra időben megtartott demoscene előadásra ha nem díjazzák…

    #4805
    avatarpacshu
    Member

    Ez nagyon jó, én már régóta gondolkodom, hogy lehetne valahogy bevinni a gfx-et a matek órára, szerintem gyorsabban felfognák miért lesz ez jó nekik :)

    #4806
    avatar-SP-
    Member

    Pár hete a Kashmir Clubban levő bulikon csak demók forognak :P Ellopták a lemezt, ami a klubé volt, úgyhogy levittem egy DVD-t nekik, rajta egy csomó klasszikussal meg mai modernebb alkotásokkal.

Viewing 9 posts - 31 through 39 (of 39 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára