☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok Egyéb MacOSX

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Posts
  • #1271
    avatarpontscho
    Member

    Hali,egy ideje erdekel a dolog, vegulis hany sziner hasznal itthon Apple MacOSX-et? Eddig kb. haromrol tudok: – en – Pudding (ziona) – spenotMeg valaki?

    #3115
    avatarGargaj
    Keymaster

    Foolman

    #3116
    avatarslyspy
    Keymaster

    én láttam Blalát is ilyet cselekedni.

    #3117
    avatarpontscho
    Member

    Az eddig 5 :)

    #3118
    avatarSpenot
    Member

    lvsti

    #3119
    avatarblala
    Member

    az amigasok kozott szerintem lesznek meg tobben is…

    de ha mar igy temanal vagyunk: Pontscho, irhatnal egy cikket ide a scene.hu-ra arrol hogy hogyan kell osx-en legegyszerubben mondjuk opengl ablakot nyitni* meg hangot kiadni, lehet hogy ez elosegitene a releasek/portok szamanak novekedeset :)

    (*szemely szerint a nativ megoldasokat preferalom a mindenfele sdl meg faszomtudja crossplatform librarykkal szemben, es a glut-ot is az utobbihoz sorolom – viszont tulzottan lusta vagyok utanakeresni a neten meg az apple doksijaiban turkalni is)

    #3120
    avatarpontscho
    Member

    Hat… lehet rola szo. Amugy ruhellem az ilyen libeket (SDL, GLUT, stb), ugyhogy sajat irodott inkabb. Kiveve OpenAL-t, az egyszerusitett par dolgot. :)

    #3121
    avatarblala
    Member

    na hat akkor teljes az egyetertes. az openal meg gondolom olyasmi mint az opengl csak kevesbe kiforrott/elterjedt, ugyhogy az meg oke.

    #3122
    avatarpontscho
    Member

    Eleg jol el van terjedve azert. OSX-en 10.4 ota jelen van, Vista default hangrendszere is ez, valamint nem keves jatek is hasznalja. Jelenleg az 1.1-es verzional tart a draft es a lib is.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára