☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Offtopic Elszállt az idő…

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 53 total)
  • Author
    Posts
  • #1250
    avatarSed
    Member

    felettünk, bizony.Időnként olvasom Tomcat blogját, és a 2006.12.29-es bejegyzés az eddigi legjobb – már amennyiben lehet ilyet mondani – , nagyon igaznak érzem, akárhogyan is fáj, de ez van.Kíváncsi vagyok, lennék, mások véleménye mi erről.

    #2628
    avatarMurphy
    Member

    A világ mindig is ilyen volt. Minden generációt jó érzéssel töltött el, mikor megállapította, hogy az ő sokkal különb volt, mint a mai haszontalan, céltalan és tehetségtelen fiatalok. Nincs ebben semmi, ez simán a korral jár…

    #2629
    avatarrascy
    Member

    Sed, én annak örülök, hogy sikerült idecsalogatni :)

    #2630
    avatarSed
    Member
    Murphy wrote
    A világ mindig is ilyen volt. Minden generációt jó érzéssel töltött el, mikor megállapította, hogy az ő sokkal különb volt, mint a mai haszontalan, céltalan és tehetségtelen fiatalok. Nincs ebben semmi, ez simán a korral jár…

    Én éppenséggel pont nem erre a részére gondoltam. Nem is a mai fiatalok tehetségével van a baj, egész egyszerűen, mindenhol ott a pc, és ez a része nem érdekli őket. De ettől függetlenül a társadalom továbbra is kitermeli azt a magot, akikből pl PL/SQL programozók lesznek, és többet keresnek mint teszemazt a játékfejlesztők, de nem is ez a lényeg.Amire én gondoltam, az a 90-es évek, és annak varázsa, a sztárjaival, másolt VHS-ekkel, Madonnával, Jacko-val, és persze a scene-el. A scene gyakorlatilag a 80-as és 90-es évek terméke, és a mai általam megkérdőjelezett léte már nagyon nem ugyanaz. Akkor a szakma leste a scene-t, ma  a scene lesi a szakmát, és a távolság egyre nagyobb. Nem is jó ez így, de a fejlődés ellen tenni nem lehet…Úgyhogy marad a nosztalgia! :)

    #2631
    avatarSed
    Member
    rascy wrote
    Sed, én annak örülök, hogy sikerült idecsalogatni :)

    Jöttem magamtól :)

    #2632
    avatarLacoste
    Member

    Hát apámék is nosztalgiáznak amikor a sokol rádiót és a fekete-fehér TV-t emlegetik, meg hogy ugye nem volt adás hétfőn! De igazából a mostani generáció majd azon nosztalgiázik, hogy MP3 lejátszó, DVD rippelés, DivX lejátszás, csakúgy mint Te most azon, hogy VHS másolás meg ADLIB ! 10 év múlva ez lesz nevetséges, aztán ahogy SLY mondja becsapódik az a rohadt üstökös és vége a világnak ! Ezért ne tankoljátok tele a kocsit soha, mert lehet másnap becsapódik az üstökös ! :)

    #2633
    avatarMurphy
    Member
    Sed wrote
    Amire én gondoltam, az a 90-es évek, és annak varázsa, a sztárjaival, másolt VHS-ekkel, Madonnával, Jacko-val, és persze a scene-el.

    Miért is volt olyan jó Madonna, meg Jacko? Szerintem egyszerűen azért, mert fiatal voltál…

    Sed wrote
    A scene gyakorlatilag a 80-as és 90-es évek terméke, és a mai általam megkérdőjelezett léte már nagyon nem ugyanaz. Akkor a szakma leste a scene-t, ma a scene lesi a szakmát, és a távolság egyre nagyobb.

    Nosztalgiázni csak azon lehet ami már elmúlt. Ez a szakma leste a scene-t dolog szerintem illúzió. Akit érdekelt a dolog, az akkor is megnézte a demokat, és ma is. Tapasztalataim alapján éppen az elmúlt években volt több szó a demoscene-ről gamedev konferenciákon.

    #2634
    avatarzoom
    Keymaster

    Igen, pont hogy mostanában kezdik kapizsgálni például a procedurális tartalomgenerálást a játékokban (Spore, RoboBlitz, …), amiben a scene vitathatatlanul lépéselőnyben van :) (persze kérdés meddig)

    Amúgy ez a “scene halott”, “jaj már sosem lesz ugyanaz” kb állandó téma, mert mindig vannak olyanok akik elkezdik magukat kiöregedettnek érezni, ezáltal már nem foglalkoznak annyira a demoscenevel és elrohan mellettük a fejlődés. Szóval így nem csoda hogy nem tudnak semmit a mostani helyzetről, mert állandóan csak azon sírnak, hogy milyen volt az ő idejükben :)

    #2635
    avatarBery
    Member

    Miért, mi a mostani helyzet? :)

    #2636
    avatarzoom
    Keymaster

    Nem rád értettem, mert te azért eléggé képben vagy, de vannak olyanok akik szinte semmit nem tudnak a nemzetközi sceneről, vagy az új technológiákról, csak hogy volt egyszer egy Second Reality :)Persze vannak olyanok is akiknek szimplán nem tetszik ahova fejlődött a scene, az effekt-slideshow tipusú demoktól a mai pc/amiga scenére jellemző “művészi videoklip”-demokig, és ezért nem is érdekli őket. Ezek az emberkék jellemzően a Plusisok/C64esek táborát gyarapítják. Ízlés és beállítottság kérdése, tisztelet a kivételnek akik el bírtak szakadni a gyökereiktől :)

    #2637
    avatarBery
    Member
    zoom wrote
    Nem rád értettem, mert te azért eléggé képben vagy

    Bár így lenne! Inkább felületes ismerettségem van, így tényleg élveznék egy benfentessen kommentelt demoshow-t, akár viszatekintő, történelmi fejlődést bemutató módon is. Bár én az aktív korszakomban sem ismertem a magyar scene felét sem, meg a trendi technológiákat is csak részben :)

    #2638
    avatarslyspy
    Keymaster

    Ja, egyetértek. Én meg nem elég, hogy nem ismerem, de le is nézem ezeket a hülyéket. ;)

    #2639
    avatarrascy
    Member

    Ezért jó a demoscene… “tele” van különféle emberekkel, mégis valami “összetartja” őket… hmmmm… talán a számítógépen való alkotás öröme.

    #2640
    avatardose
    Member

    …meg a közös piálások ;)

    #2641
    avatarSed
    Member
    dose wrote
    …meg a közös piálások ;)

    Jééééé… te az vagy, akire gondolok? ;)

    #2642
    avatarSed
    Member
    rascy wrote
    Ezért jó a demoscene… “tele” van különféle emberekkel, mégis valami “összetartja” őket… hmmmm… talán a számítógépen való alkotás öröme.

    Azért a partikon elég masszív pumaszag volt, főleg másnap ;)

    #2643
    avatardose
    Member
    Sed wrote
     Jééééé… te az vagy, akire gondolok? ;) 

    aham, 2007 a visszateres eve ;))(+most ma’ ideje lenne valami ertelmeset csinalni)

    #2644
    avatarSed
    Member
    dose wrote

    Sed wrote
    Jééééé… te az vagy, akire gondolok? ;)

    aham, 2007 a visszateres eve ;))(+most ma’ ideje lenne valami ertelmeset csinalni)

    Nincs hova visszatérni, man, a földet felszántották, és bevetették sóval ;)

    #2645
    avatardose
    Member

    Hu, milyen optimista vagy :D

    #2646
    avatarslyspy
    Keymaster

    Kapcsolgatom a tévét, m2-n egy 64k intro. jé, miez? Aztán egy srác (akit nem isrmetem fel, de ez nálam nem jelent semmit) beszélt a demoscene-ről. Erről tud valaki valamit?
    A műsor címe: Info-generáció
    http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=4826148&i_where=1&i_where_tv=1

    #2647
    avatardose
    Member

    passz, de ha jol latom ismetlik ma ejjel 1:15 kor. Majd jol leellenorzom :)
    gondolom idovel a tv musorarchivumaba is felkerul az adas.

    #2648
    avatarpasy
    Keymaster

    dose : longtimenosee \o/

    #2649
    avatardose
    Member

    pasy: jeeaa, hat igen.. mar egy ideje csak a neten fordulok elo. Orulok, hogy legalabb itt osszefutunk :))

    sly: megneztem az adast, a kerdeses szemelyt Berenyi Miklosnak hivjak, aka Bear.
    Ha emlekeim nem csalnak, akkor annak idejen o a Guru magazinba irogatott es mint ha hozza tartozott volna az (amigas) scene rovat is.. Persze, ez egyaltalan nem biztos.

    #2650
    avatarGargaj
    Keymaster
    #2651
    avatarFooLman
    Member

    szó nincs a scene haláláról. Inkább Tomcat érezte magát öregnek éppen. Szerintem ilyet mindenki eljátszik, amikor éppen fáradt, és rájön, hogy baxameg, 10 éve nem csináltam semmi kreatívat, max lapátolom a GDP-t, meg boldogítom az asszonyt. Az új generáció sem sokkal hülyébb, mint mi voltunk, csak jobban szem előtt van. Az új zenék sem sokkal vacakabbak a réginél, csak nem értjük őket, ahogy a mi szüleink sem fogták a mi zenéinket. Ennyi, én is megszoktam, hogy le-vénembereznek, amikor elmondom, hogy covox-ot forrasztottam, hangkártya helyett… meg hogy hosszú kuporgatás után 64k-ra bővíttettem a c16-ot. és igazuk van :)

    #2652
    avatarslyspy
    Keymaster

    Azeeee a zenekkel sztem nem egeszen igy van. Vannak kreativabb korszakok, meg kevesbe erdekesek. Most eppen kevesbe erdekes van, de majd ez is elmulik, mint a 80-as evek. Akkor is bepunnyadt jolet volt, most is az van. (jo tudom, most nyomorgunk meg minden szornyuseg.)

    #2653
    avatarMurphy
    Member

    MIk voltak a kreatívabb korszakok?

    #2654
    avatarslyspy
    Keymaster

    Hat ez elvi vita, es sokan nem fognak velem egyeterteni, de pl. a kilencvenes evek, vagy a hatvanas evek vege, hetvenes evek eleje. Ekkoriban a muveszetekben uj lepteku dolgok szulettek, mondhatni valamifele nezopont valtas volt, es hat ha ehhez hozzavesszuk a tortenelmi dolgokat, akkor talan lehet latni bizonyos osszefuggeseket… de ez csak az en nezopontom.

    #2655
    avatarJimmi
    Member

    Ó, azok a kreatív ’90-es évek… Captain Jack, Scooter, DJ Bobo… :)

    #2656
    avatarslyspy
    Keymaster

    Ocsú mindig van. A kérdés az, hogy milyen arányban. Mellesleg mintha feltalálódott volna az elektronikus (“techno”) zene a kb. csillió műfajával együtt, amiket még a mai napig is próbálnak csócsálni, de már nincs igazán hova (lásd dnb). :)
    60-es évek végen meg ugye a rockzene. Aztán meg mi lett belőle a nyolcvanas évekre. Csak meg kell nézni a hetvenes évektől működő rockzenekarokat, hogy mivé váltak a nyolcvanas évekre.
    Aztán ezt az elektronikus zenei felvirágzást meg elérte a retro, aztán milyen jó kis keverékek lettek (pl. fatboy slim, morcheeba stb.). Mostanra az akkori “jó” zenék előadói sehol sem vannak (úgy értem az akkori dolgaikhoz képest).

    Egyben viszont igazad van: az elektronikus kütyükkel a szar zene még szarabb lett, mert minden balfasz tud kezelni egy szekvenszert meg egy szamplert, aztán ott is van az internésönöl nambör van übergagyi pity-puty sláger. Fater mondja nekem, hogy xy zenét az ő idejében hogy lenéztek, mert milyen gagyi már (kb. keptön dzsekk szerepét töltötte be anno), én meg megilletődötten hallgatom, hogy dejszen ezt zenészek csinálták meg jól. Lehet hogy iparos munka, de nem kínai műanyag szar.

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 53 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára