☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Minden ami nem Scene.hu Demoscene házifeladat

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • Author
    Posts
  • #1402
    avatarpohar
    Member

    BitFellason egy érdekes fórum témára bukkantam: egy német iskolai esszé feladat témájának a demoscene-t választotta a Reaporter nevű felhasználó. Németül nem tudók kedvéért íme a google translatorral készült magyar változat:”Demo jelenet? Ha végigcsinálod ott, vagy mi? “Ezek voltak az én gondolataim, és biztosan sokan mások, amikor a szeme esett ez a bejegyzés honlapján http://www.jugendszenen / com. Mikor ÉN csattant-on a cikket, az elsõ tézis, azonban kiderült, hogy hamis: a jelenet áll programozó, hogy for fun, vagy hozzon létre professzionális, amely valós idejű 3D-s animációk, az úgynevezett demók. Azonban a jelenetet úgy tűnik, hogy teljesen ismeretlen, úgy döntöttem, hogy rövidesen őket részletesebben. A demó jelenet óta létezik arról a 80-as évek közepén, az Demoszener dolgozott, először a Commodore 64 és fejlett a korral, mondjuk, most már használható a számítógépen. Számos különböző programok használnak itt, hiszen a bemutató helyszínén áll, három szinten. Ott vannak a jelenetek, hogy írja be a kódot, a grafikus és az emberek, akik alkotják a zenét a betét az animációt. A legtöbb csoportok jönnek létre, és minden tagját jelölik ki az egyik sík. Így a kohéziós különböző tagjainak hangsúlyozta, azonban a versenyek, amelyek meghatározzák a jelenet, mint “beszámíthatatlan”, enyhíti valamelyest. Itt, a mért Demoszener a mások műveit, és nyerj díjakat. Megnyerni egy beszámíthatatlan sokszor nem az előtérben, inkább tekinthető egy bónusz, hogy a tapasztalat teszi az embert. Még fontosabb közzétételét és terjesztését, és különösen az értékelését a műre, mert az alkotók / építők szolgál a megerősítés és biztosít számukra büszkeséggel. Mivel a csapat mindig érintkezik egymással, de gyakran él távol, az internetet is használják a platformot. A scener chat, vagy írjon e-mailben, telefonon felhív néhány kapcsolódóan. A második módszer fenntartása vagy a kapcsolatok, amelyek demo feleket. Lehet képzelni, hogy a szokásos fél, ahol a tánc, beszéd és ivás az, amit érdemes. A különbség csak az lenne a jelenetet referencia, ami azt jelenti, sokan veszik a laptop és bemutatók létrehozására a compo, akik részt gyakran kerül sor a felek, illetve jelen műveik. A bemutatók maguk is nagyon összetett és alkotótól szüksége átlagosan egy-két hónapon belül be kell fejeznie egy ilyen animációs film. Ez is részben az a tény, hogy az összes általuk létrehozott jeleneteket a saját szabadidejében. A leggyakoribb téma itt a kifejezése, gondolatok és érzelmek, a kijelzőn a programozási tudás és az egyszerű szórakozásból. Az üzenet eljut csak részben, gyakran a bemutatók csak egy kijelző ügyességi és kizárólagos célja, hogy esztétikusan. Alkalmanként meg is talál egy történetet, amely azt mondta az expresszív képeket, vagy esetleg benyújtását politikai vagy művészi véleményt. Az iskolázottság szintje tekintetében programozás gyűlt össze a legtöbb esetben az ősi elv “learning by doing”, és segítségével tutorials még bővül. “A motiváció és hajlandóság tanulni sok ember játszik nagyobb szerepet az idő, hogy elérhető legyen számukra, mondta az egyik a moderátorok az internetes közösség” Bitfellas. A demó jelenet találkozó Isten és a világ talán mondani. Az emberek a világ minden tájáról és számos más jelenetek állandósítja magukat technikailag és művészileg. A színes – többnyire férfi – Mix, amely kitűnik azzal, hogy a környezetbarát jelleg és nyitottság. Desöfteren azok az emberek, akik mögött a tüntetések, és szakmailag aktív a számítástechnika ipar, vagy legalábbis sok köze a számítógépekhez. Ez lehet az oka, hogy az itt szerzett elismerést, és a magas fokú képzettség iránti igények és a folyamatos képzés, ami oly fontos befogadására, és általában csak átmeneti, ha lehet hívni a szakma kalapot. Oly sok a jelenetek között van a húszas évek közepétől a harmincas évek közepén, de van még néhány a fiatalok 15 és 19 év közötti. , Hogy a multi-állampolgárság a fő nyelv a kommunikáció, persze angolul, de azt írja le, mindenki elsősorban a műszaki területen eltér a hétköznapi nyelv. Itt egyet kell értenie kell a szoftver programot, és tudja a feltételek, azt mondta, egy aktív tagja. Fogalmakat kell említeni, az például a “DYSP”, “sprite mozgalmak”, vagy “raszter felbomlik. Is eltér a platform platform, de ezt a kifejezést. Részt vesz egy másik szemben, más néven differenciált fogalmakat, mint a német szó “Beamer”, amely rendszeresen használják is, és tettek rá, hogy ne scener számára nagy zavart. A másik az lenne, hogy meg kell említeni kifejezés: “grafikus” a grafikusok, angol nyelven is megfelelő címmel együtt a “grafikus”. Szenetypische kifejezésekkel “elit”, amely leírja a legtehetségesebb emberek egy terület (betűszó is), és a Leet “lamer”, amelyben valaki, aki ellen magánjogi szabályokat a demo jelenet – mint a “szakító” (lopás a demók, amelyek aztán, mint a saját művek kerülnek ki) – jogsértés nevezik. Ezek a kifejezések néha más emberek is ismertek, akik nem állnak közvetlen kapcsolatban álló, a jelenetet. Talán a legszembetűnőbb példa a “jelenet” van, vagy a “jelenet” a német. Ez volt népszerű tagja a tüntetés helyszínén, és egyike a fémjelzi a jelenetet, csak a bemutató helyszínén, a szurkolók így is lesz kijelölni. A lexikon olyan jelenség, amely sok számítógépes jelenetekben. Az úgynevezett “leed beszélni” is használják a demo gyártók gyakran alkalmazni. Ezek teljesen fel egy szót vagy részleges betűk helyett számokkal. Az “elit” esetében például, aztán a “l33t írva”. A három helyett mindegyik egy “e” és az “l” szó alatt az egy levelet, hogy a hangzásbeli “el-EET”. Ez a fajta írás nagyrészt a tüntetések az “üdvözlettel”, bővebben a megrendelt írásos üdvözletét és köszönetét fejezi ki, előállításához szükséges, hogy izgalmas grafikai tervezés. Összességében elmondható, hogy a nyelvi, valamint a jelenet, a műveletek nagyon átlátható, és jó alapot bevezetését. A fórumok lesz szó eléggé sok mindent és találkozol nagy tisztelettel és szívélyes. Annak ellenére, hogy mondjuk kifejezetten a “kívülállók” létrehozott weboldalak betekintést a tüntetés helyszínén, hogy a szerkezet, elengedhetetlen, hogy néhány programozási ismeretekkel rendelkeznek, így. Hogyan kell a kérdést, hogy megkérdezte az elején, hogy ez valóban egy különleges táj, vagy csak a hajtások sokan mások is, hogy véglegesen megválaszolni. Igen, minden olyan kritériumnak, egy jelenet teljesen elégedett! Ez a jelenet meghaladta az elvárásaimat messze a legnépszerűbb és a nagy közösség motivált engem, hogy érdeklődött a feladatra.

    #5792
    avatarteo
    Member

    direktlink a cikkhez?

    #5793
    avatarvincenzo
    Member
    #5794
    avatarslyspy
    Keymaster

    hm, bárcsak meglenne az anno egyik pedpszicho gyakorlatra írt dolgozatom demoscene-ről, mint szubkultúráról.

    #5795
    avatarSpenot
    Member

    En tarsadalomismeretbol irtam ‘demoscene mint szubkultura’ hazidolgozatot gimnaziumban, es *valahol* megvan :) Otost kaptam ra, valami olyan megjegyzessel, hogy “Biztosan ugy van, ahogyan irtad” :D

    #5796
    avatarcmds
    Member

    mi anno Bishoppal cyber filozófiára adtunk be ilyet. van, aki még nem írt beadandót a demosceneről? :) mellesleg nem megy senki Magyarhonból TUM-ra?

    #5797
    avatarBery
    Member

    Már a nyugdíjasok számítógépes tanfolyamát is elvégeztem, mire találkoztam a demoscene-el, így nekem még nem sikerült írnom csak a scene.hu-n róla :)

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára