☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 45 total)
  • Author
    Posts
  • #1293
    avatarMurphy
    Member

    Szerintetek melyik compo kategóriák veszítették el a létjogosultságukat mára? Milyen kategóriákat látnátok szívesen partykon?Személy szerint én a tracked music kategóriát felejteném, az a 1-2 ember aki itt indulna, az simán besorolható lenne a streamedbe.A grafikai compóknál pedig szerintem a 2d és a rendered grafikákat össze lehetne vonni, mert a render grafikák úgyis csomó 2d utómunkát igényelnek. Ellenben a Breakpointos fotó compo nekem nagyon bejött. Persze ilyenkor kérdéses, hogy a fotó retus cuccok hova valók.

    #3715
    avatarzoom
    Keymaster

    A tracked music szerintem is felejtős, igazából nem is értem miért van még bent az idei function compok között :)

    A renderelt képek már régóta össze lettek vonva a freestyle gfx-el (retus), a pixel meg a handdrawn-nal, szerintem ez jelenleg így jó.

    A fotó compo tekintetében vegyesek az érzelmeim. Persze, művészet az is, ha jól csinálják, de valahogy messze érzem a demoscene szellemiségétől.

    #3716
    avatarteo
    Member

    amiga demo :)

    #3717
    avatarCharlie
    Moderator

    Szerintem minden, ami nem volt SceneCON-on… :) Marmint ekkora partymeretben, amit idehaza tudunk. Talan a game compo meg az, amit hozza lehet adni, es esetleg meg a 256 byte compon lehet vitatkozni, mert annak egesz sok hive van idehaza. Oszt kb. ennyi. Sajnos.

    #3718
    avatarGargaj
    Keymaster
    zoom wrote
    A tracked music szerintem is felejtős, igazából nem is értem miért van még bent az idei function compok között :)

    Tavaly is, azelott is volt eleg entry, szal…

    #3719
    avatarMurphy
    Member

    Azért az nem valós verseny, hogy összejön 3 induló, és mind a 3 kap egy díjat… Főleg nem egy zene compón…

    #3720
    avatarGargaj
    Keymaster

    A retrocompok ebbol a szempontbol sokkal rosszabbul sikerultek, mar elnezest.

    #3721
    avatarMurphy
    Member

    Le is lett véve a repertoárról… teljesen jogosan. Egyébként most jutott eszembe egy ötlet, ami biztos nagy felháborodást fog kelteni. Lehetne valami limit (d-lee kedvéért: mint a forma 1-ben), hogy az első 3 helyezettből a 2. és 3.-nak hozni kellene mondjuk minimum a 20%-át az első helyezett pontjainak. Aki nem hozza az hiába második vagy harmadik nem kap díjat. Persze ehhez értelmes pontszámozás kell.

    #3722
    avatarzoom
    Keymaster

    Azt a 3 indulót én sem tartom igazán egy componak. Így születnek azok a bizonyos “óbazzeg, hát összedobok valamit 10 perc alatt aztán harmadik vagyok”-tipusú alkotások. És mivel ugye olyan jó szívünk van nem szórjuk ki, mert amúgy is kevés az entry…

    #3723
    avatarTrX
    Member

    Zoom, ASM2004… :)
    az elso helyezettnek kell dijat adni, atobbinek meg loooooo(tree)sz. :)

    #3724
    avatarpohar
    Member

    -256b jó lenne több indulóval,
    -PC intro és demokategóriák kellenek, meg ha a c64/amigára is lenne induló
    -zenekompót nem szeretem
    -raytrace kár, hogy nincs, pixel és truecolor külön-külön legyen
    -wildba poén animok legyenek, ne ilyen VJ cuccok
    -funcompo akkor lesz jó, ha újra mernek nevezni az emberek
    -fotóban külön kéne poén és művészi kategória

    #3725
    avatarGargaj
    Keymaster

    Ez sajnos foleg az indulok fele keres, nem az organizerek fele :)

    #3726
    avatarMurphy
    Member

    phoar: gondolom ezt poénnak szántad ;)

    #3727
    avatarpohar
    Member

    Murphy: nem

    #3728
    avatarMurphy
    Member

    csak mert amiga componak és 256 színú grafika compónak 5 éve se volt itthon létjogosultsága. ;)

    #3729
    avatarGargaj
    Keymaster

    igen de o 256 byte compot mondott, ami tavaly/tavalyelott is bejott

    #3730
    avatarMurphy
    Member

    azt is, de ezt is: “pixel és truecolor külön-külön legyen”

    #3731
    avatarpohar
    Member

    most miattam ne változtassátok meg a Function szabályait :D

    #3732
    avatarteo
    Member

    “Lehetne valami limit (d-lee kedvéért: mint a forma 1-ben), hogy az első 3 helyezettből a 2. és 3.-nak hozni kellene mondjuk minimum a 20%-át az első helyezett pontjainak. Aki nem hozza az hiába második vagy harmadik nem kap díjat. Persze ehhez értelmes pontszámozás kell.” – majd ha ugy pontoznak demopartyn mint a forma-1-ben :D

    amugy pl a lamer demo kihalasanak szemely szerint orulok :D
    (meg ugye a pc-szervizt nem fogja semmi felulmulni amugy sem, soha… :D)

    #3733
    avatarpohar
    Member

    teo: a díjak ki nem osztása nem jó ötlet. mit csinálnak a szervezők a megmaradt díjakkal?

    #3734
    avatarblala
    Member
    wrote
    wildba poén animok legyenek, ne ilyen VJ cuccok

    neee, a poen animokra ott volt a lamer compo. a wild az wild, oda menjen minden, including vj-jellegu cuccok (es ha gondolod akkor a poen animok is), fo a valtozatossag…

    #3735
    avatarBery
    Member

    Szerintem nem rossz gondolat ez a súlyozott helyezés. Volt már ilyen, ugyan szubjektívebb döntés alapján, hogy a Rage’96-on nem lett demo első helyezett.

    Így aki 31 perc munkát fektet bele egy demoba, az ne érje el szinte ugyanazt, mint aki 31 hónapot. Persze, ha sok haverja van a party-n… :)

    A megmaradt díjakat meg szét lehet osztani az elsők között.

    Viszont ha jön egy Debris 2, amire az emberek 87%-a szavaz, akkor meg a szervezők ezt úgy is felülbírálják. Ugye? :)

    De a Blala mesélt olyat, hogy a Breakpointon az eredmények talán szinusszal felszorozva lettek megjelenítve fokozatosan a projektoron, így a csíkok szépen oda-vissza előzgették egymást. Ez sem rossz a hajnali ébrenléthez :)

    De akár azt is lehet, hogy folyamatosan kijelzésre kerülnek a pillanatnyi helyezések szavazás közben (ilyen itthon is volt már), bár ez talán befolyásolja a még éppen szavazókat.

    #3736
    avatarteo
    Member

    pohar – hol mondtam en ilyet?“Így aki 31 perc munkát fektet bele egy demoba, az ne érje el szinte ugyanazt, mint aki 31 hónapot. Persze, ha sok haverja van a party-n… :)” – hat ha minosegben eleri azt a szintet, akkor miert ne erhetne el helyezesben is? produkcional nem a belefektetett munka a lenyeg, hanem a vegeredmeny. realtime szavazatszamlalas a compoknak szerintem hulyeseg.

    #3737
    avatarslyspy
    Keymaster

    Hát már régen fel van találva a megoldás. Úgy hívják, hogy előzsűri. Ha a zenéket ki lehet szórni a kompókról szubjektív színvonaltalanság miatt, akkor mért ne lehetne demókkal is ugyanezt megtenni. Aztán persze lemehetnek compon kívül, csak azokra ne szavazz, mert szarok. Náci megoldás, de nem újkeletű.

    #3738
    avatarBery
    Member
    teo wrote
    realtime szavazatszamlalas a compoknak szerintem hulyeseg.

    Ha emelt díjas SMS-ben is lehet szavazni, akkor szerintem nem rossz ;-)))))De Function-ra nekem tetszene a Breakpointos módszer. Egy kis izgalom a végére. :)Az előzsűrinél meg demokratikusabb, amit Murphy írt, hogy a szavazatok százalékos aránya alapján legyen “utózsűri” :)

    #3739
    avatarslyspy
    Keymaster

    Na de akkor meg jön a debris effektus, és akkor pl. a kezdők által esetlegesen első szárnypróbálgatásként beadott de komolyan gondolt gyengébb produkció meg jól kiesik. Szal demokratikusabb valóban az utózsűri, de egy tapasztalt scener egy perc alatt meg tudja mondani, hogy az adott produkció ér-e valamit, vagy sem.

    #3740
    avatarMurphy
    Member

    Dehát sose csak az elsőre szavazhat az ember. Akkor pedig nincs ilyen… A legjobb módszer pl. a Breakpoint ill. SceneCON-on is használt, ertekelj minden produkciot (-1 – 5-ig). Igy mindenki onmagaban van ertekelve, fuggetlenul a konkurensektol, tuti csak akkor kap keves pontot ha nem eleg jo.

    #3741
    avatarslyspy
    Keymaster

    Hát én azért bunkó módon nem mindent értékeltem. De perzse, akkor nyilván nullát kap a prod, ami legalább nem minusz. :)

    #3742
    avatarcmds
    Member

    elozsurizni lehet minden prodot, regen is volt demoknal is nagy partykon (kerdes, hogy ki mondja meg, mi a minimalis szint:) ja, persze tudom, a “tapasztalt scener”). pixel/hand drawn mehet egybe, viszont a renderelt kepeket osszevonni a freestylelal szerintem tok gaz, vonjuk akkor mar ossze a 256byte-ot is a 64k introval effektus. fotokat nem erzem kimondott demoscene kategorianak, azok mehetnek a freestyle-ba (ugyse all masbol:)) zenekompokat meg be kene tiltani, eleg azt a demokban/introkban hallgatni. :P a wildba meg minden mas belefer, meg akar a hallgathatatlan multicsatornas zenek is :). egyeb?

    #3743
    avatard-lee
    Member
    Murphy wrote
    Le is lett véve a repertoárról… teljesen jogosan. Egyébként most jutott eszembe egy ötlet, ami biztos nagy felháborodást fog kelteni. Lehetne valami limit (d-lee kedvéért: mint a forma 1-ben), hogy az első 3 helyezettből a 2. és 3.-nak hozni kellene mondjuk minimum a 20%-át az első helyezett pontjainak. Aki nem hozza az hiába második vagy harmadik nem kap díjat. Persze ehhez értelmes pontszámozás kell.

    Hibátlan. =)

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 45 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára