☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok AMIGA Classic demo/intro

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 31 total)
  • Author
    Posts
  • #1383
    avatarTravis
    Moderator

    Sziasztok!  Tudnátok nekem olyan Amiga A1200-on futó demókat/intrókat ajánlani, amelyek nem igényelnek semmilyen bővítőkártyát? Köszönöm.

    #5529
    avatarOswald
    Member

    Nexus 7, Fullmoon, Love, Psychedelic, Friday at eight, c42, motion/bomb,real/complex

    #5530
    avatarOswald
    Member

    jah és a fruitkichen. kihagyhatatlan.

    #5531
    avatarslyspy
    Keymaster

    Arte. :)
    How to skin a cat
    closer

    #5532
    avatarteo
    Member

    closer nem fog menni.ill. oswald listajarol szerintem a nexus7en kivul szinten semmi (c42 talan?!).arte meg a skinacat nem a1200! (de persze a500 demok kozul viszont majdnem mindegyik fut)

    #5533
    avatarMurphy
    Member

    Zif/Parallax, az más kérdés, hogy milyen sebességgel :)

    #5534
    avatarEdhellon
    Moderator

    Az Arte es a How to skin a cat szerintem ECS chipsetre keszultek (aka Amiga 500 :)) de ettol persze meg jok. A tuti 1200-es klasszikus a Nexus 7.

    #5535
    avatarClarence
    Member

    Még néhány:
    Origin/Complex
    Lethal Dose 2/Faculty
    9 fingers/Spaceballs
    Roots 2.0/Sanity

    #5536
    avatarslyspy
    Keymaster

    Edhellon és Teo: nem az volt az opcio, hogy AGA legyen, csak hogy fusson. :) Amugy a macskasban van AGA special part.(ja es ECS az A600 meg 500+ meg 3000, sima 500-as az OCS.)

    #5537
    avatarTravis
    Moderator

    Köszönöm a segítséget mindenkinek. Néhány release-t elég nehéz volt megtalálni, de végül sikerült. Külön öröm, hogy a skin a cat-nek még a forráskódja is elérhető.

    #5538
    avatarOswald
    Member

    teo, ezeket a demokat anno a gyári bővítetlen natúr 1200es amigámon nézegettem, ne zavard össze a kollégát. szóval amiket írtam azok mind futnak alap 1200-n. és jók. tényleg. és must see.

    #5539
    avatarteo
    Member

    oswald – nem hinnem, hogy fastram nelkul mennek. de proba szerencse. a relic amugy mar 4mega fastrammal elfutott 020-on is :D

    #5540
    avatarteo
    Member

    bocs, psychedelic es a motion is megy :D love meg fullmoon szerintem fastramos. amugy ezen a partyn meg alapkovetelmeny volt hogy menjen unexpanded 1200ason, es minden idok egyik legjobb amigas mezonye indult itt szerintem: http://www.pouet.net/party.php?which=45&when=1994

    #5541
    avatarMurphy
    Member

    Vicces, elolvasom a resultsot és majd minden demónak vágom a zenéjét. :)

    #5542
    avatarOswald
    Member
    teo wrote
    bocs, psychedelic es a motion is megy :D love meg fullmoon szerintem fastramos. amugy ezen a partyn meg alapkovetelmeny volt hogy menjen unexpanded 1200ason, es minden idok egyik legjobb amigas mezonye indult itt szerintem: http://www.pouet.net/party.php?which=45&when=1994

    korosodok, de azért még emléxem hogy anno a fullmoont és a love-ot ha összeadom kb 40x megnéztem, fastram nélkül :P :)  2mega chipen bizony csodák voltak :)

    #5543
    avatarOswald
    Member

    beszarok. az első 4 helyezett mind klasszik egy partiról. úristen :D

    #5544
    avatarblala
    Member

    tp94-en a pc mezony is igen eros volt

    #5545
    avatarteo
    Member

    nekem a kedvencem a prey arrol a partyrol. persze rengeteg klasszikus indult meg ott.

    fullmoont meg love-ot akkor bebuktam, igaz mar reg volt es 030on neztem oket.

    #5546
    avatarCharlie
    Moderator

    Hűűűűbazmeg, most nézem énis a TP94 Amiga demo compot… Azt a szentségit mi lehetett ott. Bokám lefostam már a lista láttán is…

    #5547
    avatarCharlie
    Moderator
    slyspy wrote
    (ja es ECS az A600 meg 500+ meg 3000, sima 500-as az OCS.)

    Elmeletileg igen, kiveve, ha nem. :) Ugyanis a C= gyartott ECS chipsettel is otszazast. (Kibontod a gepet, es 500+ alaplap van benne, csak 1.3-as ROM, meg 512K RAM, 2.04 es 1MB helyett.) Az ECS amugy sem volt mas, mint egy feltupirozott OCS, itt-ott kiterjesztettek a kepessegeit (pl. nagyobb felbontas, VGA mod, stb). Valamint 512K helyett mar 1MB ill. kesobb 2MB chip RAM-ot is kepes volt kezelni. Ebbol pl. kapasbol kiderulhet, hogy “ECS”-bol is tobb fele van, es a benne levo chipek (elsosorban az Angus) reviziojan mulik, hogy o most micsoda. Sot, en mar kevert chipsetes gepet is lattam, amiben regi Denise, uj Agnus, vagy vica-versa volt, es lazan mukodott… Mellesleg OCS-bol is tobbfele van, pl. az A1000-ben levon ugye nem lehet kapcsolgatni hangfiltert es fixen be van kapcsolva, mig az 500-asban levon mar igen…

    Szoval ilyen szempontbol az OCS/ECS egy kaptafa, es inkabb egy folyamatosnak tuno fejlodes, sok aprosaggal, semmint valami tenyleg kulon dolog. Ami tenyleg valamifele tenyleges elorelepes volt, az az AGA. “Mint az kozismert.”

    Demozas szempontjabol az OCS/ECS-t azert szoktak megkulonbozetni, mert sok demo es jatek fix cimre tolti be magat (a’la C64), es nem mindegy, hogy mennyi chip/slowfast/realfast RAM-ot es milyen cimeken birt latni a gep… Sok ECS-es gepben 1MB chip volt alapbol, ami problema volt, ha a demo 512K chipet es 512K slowfastot kert volna. Meg ilyesmi. Jo moka ez. :D

    #5548
    avatarCharlie
    Moderator

    Es most kijavitanam a typo-t (Angus -> Agnus) de az editgomb kiveszi az entereket a szovegbol es nem vagyok hajlando szopni vele. Szoval ugymarad. e107 ismetcsak, tudjukmit…

    #5549
    avatarteo
    Member

    asszem nem is keszult soha ECS-only demo.

    #5550
    avatarMurphy
    Member

    hat biztos volt par nem kompatibilis

    #5551
    avatarCharlie
    Moderator

    Letezik demo, aminek 1MB chip RAM kell. Az pl. kapasbol nem megy OCS-en, a fentiek alapjan, ugye. :)

    #5552
    avatarteo
    Member

    de valahogy meg lehetett hekkelni 1 mega chipramosnak a sima a500ast is.

    murphy – pc-n akkoriban durvabb inkompatibilitasi problemak voltak :D

    #5553
    avatarCharlie
    Moderator

    Hogy erted, hogy “akkoriban”? :D

    #5554
    avatarteo
    Member

    mikor meg te is dos ala irtad a bugos xm lejatszokat, akkoriban :D meg elotte.

    #5555
    avatarabcug
    Member

    nem volt az bugos, csak epp nem mukodott (conference7007 :)))

    #5556
    avatarCharlie
    Moderator

    teo: Latom nem ment at. Sebaj. :)

    abcug: Nolam, hat csak megszolalt az egyetlen ember, aki bugosabb playert irt mint az INQ player. :))) Te is itt vagy? Eddig eszre sem vettem. :P

    #5557
    avatarteo
    Member

    ertettem en Karolyom, csak jott egy magaslabda :D

    (nem akarok kiterni ra hany napig vadasztam xp drivereket a minap a notebookomhoz :))

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 31 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára