☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Hardver témák Billentyűzet – mire érdemes figyelni?

Viewing 29 posts - 1 through 29 (of 29 total)
  • Author
    Posts
  • #1345
    avatarMurphy
    Member

    A billentyűzetek valamilért a tudomány fejlődésével ellentétesen irányba haladnak. Évröl évre egyre rosszabb billentyűzet kialakítások születnek, ráadásul a notebookokon ez még durváb méreteket öltött. Szerintem rakjunk össze egy checklistet, hogy mire érdemes figyelni mikor billentyűzetet vesz az ember…

    #4545
    avatarzoom
    Keymaster

    A kurzorgombok felett ne legyen power/sleep/egyéb kopaszodást elősegítő gomb :)

    #4546
    avatarblala
    Member

    a macbook keyboard kibaszott jo. Fo hatranyai hogy nincs rajta pageup, pagedown, home, end, insert, delete; illetve hogy intel gma 950 van alatta :) Mindket problemat kikuszoboli elvileg az apple lapos keyboard, amit nem lattam meg eloben de elvileg ugyanaz a technologia. Ennek fo hatranya meg hogy nagyon draga. De ha hirtelen uj billentyuzetet kene vegyek, komolyan elgondolkodnek rajta.

    #4547
    avatarMurphy
    Member

    Érdekes jelenség, már máskor is megfigyeltem. PC-t szidni szokás a legkisebb hibáért is, Mac-et először nagyon meg kell dicsérni, és csak utánna szabad elmondani a hibáit, de azt is csak finoman. :)

    #4548
    avatarblala
    Member

    Nezd, a billentyuzet miatt aggodtam leginkabb a vasarlas elott, es vegul az derult ki hogy a billentyuzet a legjobb az egeszben. Nem erzem magam mac-profetanak azert mert ezt megosztom veled :)

    #4549
    avatarslyspy
    Keymaster

    Murphy, csak hallanad mennyit szidja nekem Blala az OSX-et es kapcsolódó dolgait. :))

    #4550
    avatarGargaj
    Keymaster

    “ha ekezetes betu van rajta, ne vedd meg”

    #4551
    avatarOswald
    Member
    zoom wrote

    A kurzorgombok felett ne legyen power/sleep/egyéb kopaszodást elősegítő gomb :)

    egyszer COD1 közben mellényúltam a windows gombra, gyenge gép volt kb 5 percig tartott míg előhozta a start menüt. azóta pár gomb hiányzik arról a keyboardról. angry german kid stílusban operáltam le őket.

    #4552
    avatard-lee
    Member

    Az Enter billentyu legyen NAGY. (L alaku kikepzes) Power/Sleep/Medialejatszo gombok ne legyenek a kurzor gombok felett, es vizszintesen legyenek a ins-home-pageup/delete-end-padedown gombok. Legyen gumimembranos (ma mar ritkasag), es tisztesseges kialakitasu, azaz nem lapitott notebook style, hogy lehessen verni.

    #4553
    avatard-lee
    Member
    #4554
    avatard-lee
    Member
    #4555
    avatard-lee
    Member
    #4556
    avatarslyspy
    Keymaster

    Forumot szetkuro meretu kepekert SZLB jar. ;)

    #4557
    avatarabcug
    Member

    es akkor lessz a nyereg folott 2 centivel viszketes :)))

    #4558
    avatarMurphy
    Member

    slyspy: mondjuk az lenne az elegáns, ha a fórum nem tudna szétkűródni :D

    #4559
    avatarBery
    Member

    Mondjuk, ha átméretezne minden feltöltött képet :) Jó-jó, ha lesz időm, beleírom :)

    #4560
    avatarabcug
    Member

    nem kell mindet, csak egy fix meretnel nagyobbakat… es mondjuk flood ellen se baj ha felkeszited :)))

    #4561
    avatarFooLman
    Member

    Én erre szavaztam: lehet verni, szep kattogos mechanikus…

    #4562
    avatarOswald
    Member

    na ezért nem szerettem a pct anno. c64hez képest (1990) nem volt hangja, nem volt grafikája, ventillátorzúgás, 4 gedva ronda szín (cga), primitív gépies csipogás, és az az iszonyatos kattogós billenytyűzet. a hideg kirázott azoktól a gépektől.

    #4563
    avatarMurphy
    Member

    Oswald: Naja, de azért billenytűzet választásnál az is egy komoly szempont, hogy ne kelljen shift-et nyomni a kurzor-billentyűk használatához ;)

    #4564
    avatarOswald
    Member

    Murphy,lol, láttad a pc world cikkét? a c64et a világ 10. legszarabb billentyűzetének kihozták. ilyenekkel, hogy túl sok minden van a gombokra nyomtatva (graf karakterek) és az confusing, meg hogy nem standard gombok vannak, valamint nem támasztja alá a csuklót… a kurzorral nem volt problémájuk :)) a plusi nem is volt a listán szal wins :))

    #4565
    avatarChrono$
    Member

    msi notebook bill: pici enter (felette az elmaradhatatlan hosszú ű), félbevágott hosszú í, fél méretű backspace.. kedvencem, olyan, mint az állatorvosi ló :)
    az acerem se tökéletes: kurzorgombok melett euró és dollár jel.. ez is baromság..

    #4566
    avatarslyspy
    Keymaster

    úű

    #4567
    avatarACE
    Member

    Ne fagyjon le 2-3 (vagy több) gomb egyszerre történő lenyomása esetén. APM gombok lehetnek rajta, de segédbillentyűvel lehessen őket életre kelteni.

    #4568
    avatarBery
    Member

    Asszem az ismerkedős, chat-elősöknek alap egy ilyen: :)))

    #4569
    avatarOswald
    Member
    #4570
    avatarFooLman
    Member
    #4571
    avatarabcug
    Member

    legyen rajta legalabb egy enter vagy return billentyu pl . :)

    #4572
    avatarMurphy
    Member

    Vagy legalább egy edit gomb :)

Viewing 29 posts - 1 through 29 (of 29 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára