☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Partyk & Egyéb találkozók A következő generáció

Viewing 19 posts - 31 through 49 (of 49 total)
  • Author
    Posts
  • #2510
    avatarSed
    Member
    Vickey wrote

    FooLman wrote
    ize… mar nem aktualis :)inkabb emeljunk arat.

    5000 Ft jó lesz?

    Ha végleg el akarsz ijeszteni mindenkit, akkor nagyon kafa :|

    #2511
    avatarMaxie
    Member

    Szerintem is a 14-18 eves korosztaly hangzik realisnak a kedvezmeny szempontjabol. Esetleg lehetne diakhoz kotni a kedvezmenyt marmint ha tenyleg ez az 5ezres arkategoria kovetkezik.
    Vagy mondjuk rozsaszin (kozepiskolas) diakert 20% kedvezmeny es/vagy 2 kola, kek(foiskolai egyetemi) diakert 10% kedvezmeny es/vagy 1 sor :)

    #2512
    avatarVickey
    Member

    A diákos dologra már én is gondoltam így utólag.

    #2513
    avatarGargaj
    Keymaster

    A rozsaszindiak nem hangzik rosszul. A kekdiak az mar nemer, az mar rilizelos kategoria, annyira nem vagyunk Robertbacsi :)
    Meg meggondolom.

    #2514
    avatarAnonymous
    Guest
    Sed wrote

    Vickey wrote
    Akkor találjatok ki mást!

    Be kell szedni a pénzt mindenkitől, korra, nemre való tekintet nélkül. Különben is, a nők mindig is az egyenjogúságért küzdöttek, ne diszkrimináljátok őket azzal, hogy tőlük nem kértek pénzt. Kérjekek csak, és akkor nem kell ilyenen problémázni.

     Nem kellene több, mint 10 éves hagyományt felrúgni szerintem. De ha azt akarod, hogy egy lány se legyen egy demopartyn, akkor ez egy nagyon jó megoldás erre a problémára.

    #2515
    avatarSed
    Member
    Vickey wrote

    Sed wrote

    Vickey wrote
    Akkor találjatok ki mást!

    Be kell szedni a pénzt mindenkitől, korra, nemre való tekintet nélkül. Különben is, a nők mindig is az egyenjogúságért küzdöttek, ne diszkrimináljátok őket azzal, hogy tőlük nem kértek pénzt. Kérjekek csak, és akkor nem kell ilyenen problémázni.

    Nem kellene több, mint 10 éves hagyományt felrúgni szerintem. De ha azt akarod, hogy egy lány se legyen egy demopartyn, akkor ez egy nagyon jó megoldás erre a problémára.

    Ha egy lányt tényleg érdekel a scene, nem a belépődíj fogja megállítani. Egyébként meg az elmúlt 10 évben hiába hagyomány ide, gesztus oda, nem sikerült megfordítani a partit látogató nemek arányát. Szóval nem lehet ez több, mint egy nemes gesztus, már amennyiben a szervező bevállalja, de ha arról van szó, hogy nincs meg a fedezet a tárgyi eszközökre + bérletre, akkor nincs mese, szedni kell, méghozzá mindenkitől.

    #2516
    avatard-lee
    Member
    #2517
    avatarThe BitBrain
    Member
    d-lee wrote
    http://index.hu/tech/szoftver/gdf190507/Ki volt ott?

    Én ott voltam ötödmagammal. \o/\o/\o/\o/\o/Első nekitufásra nem volt rossz, bár volt néhány olyan előadás, amelyen majdnem elaludtam. (Bár ez annak is köszönhető, hogy a héten előtte átlag 4 órát tudtam aludni, péntekről szombatra is.)Az indexes cikkben persze szokás szerint sarkítanak, egyrészt nem lehetett kétfelé osztani a közönséget, volt több átmenet is. Az tény viszont, hogy voltak profi szakmabeliek is (pl. egy volt kollégám), meg voltak tizenéves surmók is, akik másra számítottak. De rajtuk kívül volt több amatőr játékfejlesztéssel foglalkozó csapat is, illetve voltak szimpla érdeklődők, no és újságírók. :)Tény az is, hogy Xavier furcsán beszélt angolul, de aki a francia akcentust viccesnek mondja, az valszeg nem hallott még franciát angolul beszélni. :) A fordítás állítólag jó volt, bár a szinkrontolmácsnak fingja nem volt, hogy mit fordít. :) (Én nem kértem tolmácsgépet, így is értettem a lényeget.)A három betűs szakszavak meg nem értem, miért meglepőek, elvégre számtechről volt szó, mégpedig elég keményen. Tudom sajnálni azt a “szakmai” újságírót, aki pl. nem érti, hogy mi az az API, vagy dííexnájn, vagy SDK, netalán enpíszí.Egyéb szempontból nem minősítem az Index cikkét, majd írok egyet én magam is, fotókkal illusztrálva. :)Egy másik támogató oldalán is van egy cikk, ha nem bánjátok ide belinkelem:http://www.terminal.hu/cikk.php?article_id=105012

    #2518
    avatard-lee
    Member
    #2519
    avatarMaNiAc
    Member
    d-lee wrote
    http://index.hu/tech/szoftver/gdf190507/Ki volt ott?

     ROFL :D A Lua az mióta hárombetűs rövidítés? És az AI? :) Mellesleg ezt valami szerencsétlen, elfuserált bölcsész írhatta, akit azért választottak e többi szerencsétlen elfuserált bölcsész közül, mert ő hetente 1-2 órát játszik a gépén… Gondolnám, ha nem rémlene a “hancu” név valami szakmai újságból!! (PC Guru talán?)WTF?!SZERK: Ja, PC Guru. Eleg gyasz, hogy ugy tesz, mintha nem ertene ahhoz, amit a GDF-en hall… :-/

    #2520
    avatarMurphy
    Member

    Tök mindegy, hogy ő mit ért, az indexen elvárás a bulváros stílus. Lehet, hogy ő érti, de az olvasók 95%-a attól még nem! Egyébként szerintem jó cikk, pl. arra, hogy akinek nincs hozzá köze meglássa, hogy igen, lehet, hogy kell némi tudás ahhoz is, hogy az ember “játékokat” fejlesszen…

    #2521
    avatarThe BitBrain
    Member

    Nohát! Én nem is néztem ki írta… Így ez már nem csak szimpla és tipikus Index-es cikk, hanem egyenesen szégyen.Egy újságírótól pedig igazán elvárható – tök mindegy kicsoda -, hogy az olvasók számára érthetően írja meg a cikket, hiszen ki fogja elolvasni, ha már az első két mondat úgy hangzik a számára, mint egy ősarámi nyelvjárásban íródott káromkodás? Nem pont az lenne a lényeg, hogy minél többen olvassák, netalán meg is értsék miről van szó?A 4. demoshowról miért tudtak normális cikket írni, olyat, amit az is megért, aki a cikkben hall először ilyesmiről?(Mondjuk ez pont jó, személy szerint is nagyon örültem neki.) Egy komoly, vagy legalábbis első nekifutásra elég jól sikerült szakmai konferenciáról miért nem lehetett ugyanabban a stílusban megnyilvánulni?Ezek költői kérdések, nem várok rájuk választ, és nem kívánok vitát szítani. ;)

    #2522
    avatarMurphy
    Member

    Hidd el, így többen kattintanak rá, mintha valami teljesen korrekt, szakmai címe lett volna. A 4. demoshow-nál jó volt a cikkíró (Stöki, szintén Guru-nál írt korábban ;) hozzáálása, és nekünk is sok munkánk van benne, hogy korrekt legyen a cikk szakmailag, és mondjuk ne legyen nagyon bulváros. Feléjük ugyanis ez az elvárás, mert ettől nézik meg sokan a cikket. A cikk eredeti címe pl. “szökött csöcsök a csodák palotájában” volt :)

    #2523
    avatarThe BitBrain
    Member

    Én elhiszem, hogy bulváros cikkeket könnyebb írni, de attól az még… khmmm…. nem jó. :)
    Az is elhiszem, hogy így sokan elolvassák, de a szakmai közönségen túl senki sem fogja érteni. Gyak szakbarbárkodni fognak a témában.
    Az meg tuti, hogy a cikkíró hozzáállásán nagyon sok múlk, mennyire tud összedolgozni azokkal, akikről írja a cikket.

    Nem dicsekvésképpen, vagy felvágólag mondom, de szűkebb hazámban én tördelem a heti városi újságot, és látom, hogy ott hogyan dolgoznak, illetve látom a megyei napilapot és annak szerkesztőségét is, hogyan bulvárosodik el. A hetilap munkatársai (mondhatom kollégáim) készítettek már velem több riportot azokról a dolgokról, amelyekkel (kicsit több, mint) hobbi szinten foglalkozom, illetve tudom, hogyan dolgoznak a napilapnál (köze nincs a megjelent cikknek a beszélgetéshez).
    Ergó képben vagyok, hogyan működik a sajtó kicsiben és nagyban.
    Az Index nagy, tehát bulváros, sekélyes, ezért volt üdítő olvasni a 4. demoshowról és ezért volt csalódás a GDF-ről olvasni a cikket.
    Mindegy nincs értelme erről vitázni – tényleg nem is szeretnék -, mert értem, hogy mit mondasz, és tudom mi a helyzet, csak nem szeretem, hogy olyan amilyen. :)

    Ami meg lemaradt: ezúton szeretnék gratulálni a demoshow sikeréhez, remélem én is eljutok egyre a közeljövőben.

    #2524
    avatarMaNiAc
    Member

    TBB, szerintem felreerted. Pont azert irta ilyenre az emberunk a cikket, mert csopogott a szarkazmustol eppen… Engem az akasztott ki, hogy a szarkazmuson tulment es tulzasokba, hulyesegekbe szaladt bele fejjel, mint pl. a Lua, mint mozaikszo, a profiler, mint hardver, etc.

    Emellett van egy csomo typo is a cikkben, pl. “performanicia”

    #2525
    avatarMurphy
    Member

    Ez esetben a te ismereteid a hiányosak. A Performance Analyzer PS2 esetében egy speciális, erre a célra kiélezett fejlesztői hardvert jelent.

    #2526
    avatarSpenot
    Member

    Hm. Azt is elarulod, hogy mit csinal, vagy NDA vonatkozik ra? :)

    #2527
    avatarMurphy
    Member

    Elmondom, de ez nem én vagyok, valaki visszaél az accountommal. :D A lényeg, hogy egy a devkitnél is nagyobb doboz, hw es sw elegye amivel a ps2 devkit minden porcikaja nagyon komolyan merve van. Olyasmi, mint a DirectX féle PIX, csak mondjuk 5x annyi paramétert mér, durván lowlevel dolgokat is.

    #2528
    avatarSpenot
    Member

    Koszonom, Nemmurphy ;)

Viewing 19 posts - 31 through 49 (of 49 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára