☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Partyk & Egyéb találkozók A következő generáció

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 49 total)
  • Author
    Posts
  • #1246

    Ma reggel érdekes kérdesen gondolkodtam, abból adódóan hogy bővül a dft család egy újabb taggal. Már mi is ismerünk egy-két embert, akinek már van családja vagy tervez családot. Ha van olyan őrült a scener ismerősünk, hogy esetleg el is hozza a fiát egy partyra. Szerintetek mi lenne az az ideális kor, ami után már szedhetünk a kissráctól belépőjegyet. (pl. scamp is megengedte, hogy egy 4 éves kissrác legyen Breakpointon, de mondjuk egy 14 éves fiatalnál már nem hiszem, hogy ennyire engedékeny lett volna). Vagy esetleg a következő koncepció lehetne: – 0-10x éves korig nem szednénk semmit- 10x-14(16) éves korig csökkentett belépőjegyet szednénk – 16- meg szednénk a teljesárú jegyet

    #2481
    avatarslyspy
    Member

    Csoportos kedvezmeny nem lenne? ;)

    #2482
    avatarAnonymous
    Guest

    Arra gondolsz, hogy adunk 5% kedvezményt annak, aki hogy még egy embert? :)

    #2483
    avatard-lee
    Member

    Nyugdijasoknak is legyen ingyenes. :D

    #2484
    avatarLacoste
    Member

    Nyugdíjasnak, katonának, 16 év alattinak ingyenes ! Aztán 25% kedvezmény annak aki release-el valamit ami normális! :)

    #2485
    avatarAnonymous
    Guest

    Megnézném, hogy ki lesz még rajtam kívül olyan örült, hogy nyugdíjas korában még nyomni fogja a partykat :)).

    #2486
    avatarslyspy
    Member

    2036-ban beesik a meteor, szoval nem gondolkodnek ennyire elore.

    #2487
    avatarBery
    Member

    Na igen, és amilyen ütemben emelkedik nyugdíjkorhatár, én sem leszek sosem igazi nyugdíjas scener :) De kisgyerek voltam (nemáá!), meg katona is (egy év a hazáért és a mindennapi poénokért), meg vadakat terelő juhász :)

    #2488
    avatarAnonymous
    Guest

    Murphy tegnap mondta, hogy jó ötlet az alapkoncepció, csak az időpontokban tertünk el. Szerinte a csökkentett belépőjegyet a 14-18 éves korosztálynak kellene adni, és 18 éves kortól szednénk a teljes árú jegyet.

    Amúgy szerintem én még nyugdíjas koromban is az infodesket fogom nyomni :)

    #2489
    avatarGargaj
    Member

    Ha hoz rilizt, bejohet ingyen :D
    Komolyra forditva: nem tudom. Szerintem ez precedens-kerdes; majd eldol ha el kell dolnie. A fentebb emlitett korosztalyleosztas realisnak tunik.

    #2490
    avatarAnonymous
    Guest

    Én sem tudom a korhatárokat, ezért kérném a segítségeteket, hogy közösen agyaljuk ki, hogy mennyi lenne az ideális elosztás.

    #2491
    avatard-lee
    Member

    Nemtom, hogy felaru jeggyel tobben lennenek-e, meg volna-e adott esetben a szervezoknek kapacitasuk legalabb 3 fele jegyforma kezelesere, de ezen tenyleg ne muljon.

    Slyspy, nekem azt mondtak, hogy 2012-ben lesz volagvege. Akkor most mi van? :D

    #2492
    avatarAnonymous
    Guest

    3 féle jegy az kb 3 kupacot jelent, azon nem múlik :))

    Sokszor volt világvége, aztán mégis elmaradtak :)

    #2493
    avatarVickey
    Member

    Szerintem meg eléggé csábító lehet a féláras jegy….

    #2494
    avatarFooLman
    Member

    18-ig félárú? Öregszik a scene.
    De amúgy releaséért tényleg járhatna kedvezmény. Bár az meg gáz, hogy akkor kinek jár, aki benne volt a prod készítésében, vagy az egész csapat? Mert ha az utóbbi, akkor megint lesznek szép nagy megacsapatok. :)
    Amúgy szerintem lányoknak, és 12 év alatti gyerekeknek ingyenes, az jó, és még nem is ellenkezik a hagyományainkkal.
    12 évnél idősebbek meg csináljanak valamit, ha már olcsón akarnak bejönni. (éljen újra az egymillió zenés multichannel kompó! :) )

    #2495
    avatard-lee
    Member

    Azert azt is vegyuk figyelembe, hogy a jelenleg sikersztorinak mondhato 130 letszamos teljesaras Function 2006, eppenhogycsak 0-as volt.

    Nem kellene, hogy esetleg a tulzott kedvezmenyek miatt a szervezok bukjanak rajta, es esetleg ne legyen kedvuk egy ev mulva ujrajatszani a musort.

    Szoval csak ovatosan…

    #2496
    avatarVickey
    Member

    Akkor maradhat az eredeti felállás?

    #2497
    avatard-lee
    Member

    Nekem tokmindegy, a leendo szervezok joindulatan, avagy gazdasagi erzeken mulik leginkabb.

    Esetleg demo-n, intro-n, wilddemo-n dolgozo emberkekre motivalolag hathat…

    #2498
    avatarTrX
    Member

    noigen. ez szep meg jo otlet, csak kerdes, hogy ki vallalja be erte a kockazatot farzsebbol. (en belevallalok, ahogy iden is funkcioba, de egeszet megegyszer nem, ha nem muszaj)Velemenyem szerint inkabb azon kene agyalni, hogy hogyan lehet az ifjusagot ravenni, hogy inkabb alkosson, mint zombuljon a gamek elott elete vegeig. Meg kene talalni olyan forumokat, ahol nem ugy probaljak beallitani ezt az egeszet, mint valami “nehany sulyosan kockafeju oncelu hobbija”. A muveszeti forumok alapbol tul prudek ahhoz, hogy elismerjek, mint “muveszeti kifejezoteret”, ugyhogy inkabb technikai/infos forumokon kene nyomulni, mert ott fordulnak inkabb elo olyan altalanos/kozepiskolas egyedek, akik erre fogekonyak lehetnek.

    #2499
    avatarTrX
    Member

    arrol nem is beszelve, hogy ha eljonnek monnyuk 10-14 eves ifjak, akkor azzal is szamolni kell, hogy elofordulhat olyan buzgomocsing szulo, aki majdjol meg akarja mondani, hogy itten az o gyerekenek nehogy el legyen adva alkohol, mert micsoda dolog ez, es kulonbenis van-e ra engedely meg mittomen… blabla… sok az ilyen |$73nbarma… Azt meg ugye nem gondolja senki komolyan, hogy egy magyarorszagi demopartin nincs pia?! :D a riliz utani kedvezmenyt meg hogy gondoltatok? mikor veszi a jegyet, akkor majd rakerdezunk, hoyg hoztal-e rilizt? es akkor olcsobban kapja eleve, vagy majd kesobb, ha telleg latjuk a rilizt, akkor majd a vegen kapja vissza? szerintem inkabb egy uveg sor vagy kola vagy ilyesmi lenne a tuti. leadja a rilizt, aztan kap kupont, amit bevalthat valamire a bufeben. (persze annyi “elozsuri” kell legyen a dologhoz, hogy ha valaki zenenek bead 3 perc feherzajt, akkor azt inkabb kuponosztas helyett kupanvagjuk.)

    #2500
    avatarAnonymous
    Guest

    Akkor találjatok ki mást!

    #2501
    avatard-lee
    Member
    Vickey wrote
    Akkor találjatok ki mást!

    Mondjuk, hogy marad minden ahogy eddig volt?! :D

    #2502
    avatarSed
    Member
    Vickey wrote
    Akkor találjatok ki mást!

    Be kell szedni a pénzt mindenkitől, korra, nemre való tekintet nélkül. Különben is, a nők mindig is az egyenjogúságért küzdöttek, ne diszkrimináljátok őket azzal, hogy tőlük nem kértek pénzt. Kérjekek csak, és akkor nem kell ilyenen problémázni.

    #2503
    avatard-lee
    Member
    Sed wrote

    Vickey wrote
    Akkor találjatok ki mást!

    Be kell szedni a pénzt mindenkitől, korra, nemre való tekintet nélkül. Különben is, a nők mindig is az egyenjogúságért küzdöttek, ne diszkrimináljátok őket azzal, hogy tőlük nem kértek pénzt. Kérjekek csak, és akkor nem kell ilyenen problémázni.

    Kozepkorhoz kepest igy is tul jo a dolguk. :P

    #2504
    avatarSed
    Member
    d-lee wrote

    Sed wrote
     

    Vickey wrote
    Akkor találjatok ki mást!

    Be kell szedni a pénzt mindenkitől, korra, nemre való tekintet nélkül. Különben is, a nők mindig is az egyenjogúságért küzdöttek, ne diszkrimináljátok őket azzal, hogy tőlük nem kértek pénzt. Kérjekek csak, és akkor nem kell ilyenen problémázni.

    Kozepkorhoz kepest igy is tul jo a dolguk. :P

    2007 a megszorítások éve lesz. Mikor vezessük be, ha nem most? Írják szépen hozzá a többihez :)

    #2505
    avatarFooLman
    Member

    ize… mar nem aktualis :)inkabb emeljunk arat.

    #2506
    avatarMaxie
    Member

    a Murphy uzeni hogy :

    d-lee wrote
    Azert azt is vegyuk figyelembe, hogy a jelenleg sikersztorinak mondhato 130 letszamos teljesaras Function 2006, eppenhogycsak 0-as volt. Nem kellene, hogy esetleg a tulzott kedvezmenyek miatt a szervezok bukjanak rajta, es esetleg ne legyen kedvuk egy ev mulva ujrajatszani a musort. Szoval csak ovatosan…

    Ugyan ezt a szervezők láthatják tisztábban, de visszaemlékezve az arcokra, a 18 év alatti kedvezmény, nagyon minimálisan módosí­thatna a bevételen, a 14 év alatti pedig semennyire.A belépő alapvetően nem nekünk sok, hanem azoknak, akiknek fogalmuk sincs, hogy mire jönnek…Persze kérdés, hogy ez valóban visszatartó erő-e, vagy sem, elsődleges probléma minden bizonnyal továbbra is az, hogy kevesen hallottak a scene-ről….

    #2507
    avatarAnonymous
    Guest
    FooLman wrote
    ize… mar nem aktualis :)inkabb emeljunk arat.

    5000 Ft jó lesz?

    #2508
    avatarLacoste
    Member

    “Vegyétek meg” a Story 5. számát és abban van egy kupon amit a Gargaj-ék elfogadnak !! :) Aztán bulizzon mindenki jól a Function2007-en!

    #2509
    avatarSed
    Member
    Maxie wrote
    blabla…  valóban visszatartó erő-e, vagy sem, elsődleges probléma minden bizonnyal továbbra is az, hogy kevesen hallottak a scene-ről….

    Nem, nem ez a gond, hanem az, hogy 2006-t írunk, nem pediglen 97-et…

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 49 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára