☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

64K

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Posts
  • #22595
    avatararchee
    Member

    Az utóbbi években kevés volt a 64K.

    Érdemes ilyenbe belekezdeni? Nekem most van pár ötlet a fejemben.

     

    #22597
    avatarTravis
    Moderator

    Szerintem ha van egy ötleted, akkor meg kell valósítani, függetlenül attól, hogy mások látnak-e értelmet benne.

    #22598
    avatarCaiwan
    Member

    Én a változatosság kedvéért megpróbálok egy 4k-t partycodolni (mivel nincs eléggé erős vasam hozzá)

    #22605
    avatar-SP-
    Member

    Én még egy 4k-t _sem_ tudtam elkezdeni, hála a videokártyámnak, ami egy 2.0-s shadertől meghal :)

    #22609
    avatararchee
    Member

    SP: ezzel a hozzáállással legfeljebb alkoholista scener lehetsz, ha van sörre pénzed:)

    Használtan a harverapro.hu-n 5 ezer forint egy video kártya, ami tud shader 4.0-t.

    #22611
    avatar-SP-
    Member

    És azt hogy műtöm bele a laptopomba? :) Évek óta nincs desktop PC-m. Mondjuk attól függetlenül próbálkozom vele más gépén, nem kell aggódni :) csak lassú a folyamat.

    Amúgymeg úgy mondod, mintha scener csak kóder lehetne :P

    #22612
    avatararchee
    Member

    Hát igen, desktop PC-je csak a legkomolyabb scenereknek van. :) Pedig az sem kerül annyiba, mint régen egy Amiga.

     

    #22646
    avatarTravis
    Moderator

    SP: Revision nyertes demóban sem használtak shader 2.0-t.

    #22648
    avatar-SP-
    Member

    Nem is volt egy nagy eresztés :D

    Na de a lényeg, demóban egyelőre nem gondolkodom. Nincs annyi időm az egészre, hogy rendes koncepciót + grafikát + zenét összehangoljak. Egyelőre max intrót akarok, az meg sajna olyan, hogy ha nem csillivilli, akkor úgyse hatja meg az embereket. Elvagyok itthon a kis kísérletezésekkel, de partyra majd akkor viszek ilyesmit, ha megüt egy adott szintet.

    #22649
    avatararchee
    Member

    amúgy shadert programozni lehet használt android telefonon is. Bár lehet, hogy olcsobb egy pár éves asztali félkonfig.

    És igen, 4K ba kell a shader. De van kivétel, nekem volt már helyezésem shader nélkül is. Pl h4vok, darwinism, atleeti4k, shatter 64k

    #22683
    avatarCaiwan
    Member

    Ami a 4k kódolást illeti, én pl IQ cuccait használom: http://www.iquilezles.org/www/index.htm

    Illetve itt még egy valag shader: http://glsl.heroku.com

    (ezt csak azok miatt, akik most kezdik az egészet, pl. én)
    Most valahogy ettől többet várok, mivel a nagy pécédemónk végleg megbukott. Egyébként, ha megnyugtat valakit, akkor én is haver gépén fogom lekódolni a partyplacen, mert az én videókártyám ezekhez már tényleg kevés.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára