☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Offtopic Filozofálgatás erről arról Reply To: Filozofálgatás erről arról

#6121
avatarOswald
Member

>Osw: De hát a megismerhetőségre nincs semmilyen bizonyítékunk, a tudomány >mégis erre épül. Ez teljesen kimeríti az én hit definíciómat. Ez egy >intuitív és bizonyíték nélküli dolog.

szerintem a holdra szállás meg a többi 86 könyvtárnyi tudományos eredmény elég bizonyíték a megismerhetőségre. De még ha el is fogadjuk ezt a tételed, akkor abból még mindig nem következik, hogy a tudomány olyan mint a vallás. A tudomány a megismerés lehető legpontosabb legmagasabb fokára törekedik. A vallás meg nem, a vallást nem is érdekli igazából megismerés, elvan a saját dogmáival és kész. Nem értem miért kell erőltetni ezt tűzzel vassal. A tudomány nem hisz semmiféle istenben, nincs templom, ima, dogmák, szent könyvek, isteni kinyilatkoztatás, egy tudós lehet vallásos is meg nem is, szezon meg a fazon a két dolog.

>Ha a civilizált és technokrata emberek nem hinnének a tudomány >mindenhatóságában, akkor villanyt se kapcsolnának többet, nem hogy autóba >ülnének, amikor tudják, hogy mindez globális klímaváltozáshoz vezet. >Helyette azt mondják, hogy majd a tudósok megoldják. Így értettem a >mindenhatóságban való hitet. Ez vak bizalom. Ami szintén belefér a hit >kategóríámba.

Mert mindenki aki felkapcsolja a villanyt vagy kocsiba ül, hisz a tudomány mindenhatóságában? Ezt te komolyan gondoltad/mondtad? Akkor az összes vallás papjai is ebben hisznek akik nem egy lyukban élnek és nem a saját istenükben?

Ha te ezt tényleg így gondolod, akkor azt is el kell fogadnod, hogy én is tudomány hívő vagyok amikor hiszem hogy a csavar és az anya képes két megfelelő lyukkal átfurt fémdarab összeerősítésére. De ezt mintha elvetetted volna korábban. Mi a különbség a villany felkapcsolása és e között ? Semmi!

Miért hinném hogy a tudomány mindenható, csak azért mert felkapcsolom a villanyt? MINDENKI tudja, hogy a tudomány nem mindenható, azaz NEM képes Bármire!

>Addig amíg nem bizonyítod ezt vagy az ellenkezőjét, nem jelentheted ki >határozottan. (Megjegyzem ilyen esetben jobb hívőnek lenni, mert ha hívő >vagy semmi nem történik vagy mennybe jutsz, ha viszont nem vagy hívő, akkor >vagy semmi nem történik vagy pokolra jutsz. :))

Te bezzeg kijelentheted bizonyíték nélkül, hogy aki villanyt kapcsol az mind egy technokrata tudomány hívő, de arra neked bizonyíték kell, hogy a vallás soha nem fogja elismerni, hogy jézus vagy isten létezésére nincs elég bizonyíték ? Ne komolytalankodjál már.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára