☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Offtopic Filozofálgatás erről arról Reply To: Filozofálgatás erről arról

#6101
avatarOswald
Member

Egyébként értem mire gondolsz, de szerintem ez egy félrevezető, rossz intuíció a tudománnyal kapcsolatban. Sajnos (?) olyan sok már a tudás hogy egy ember nem tud mindent átlátni (töredékét sem), és emiatt kialakulhat egyfajta tartózkodás és/vagy félelem emberekben, hogy a tudomány is egy ilyen félelmetes önző dogmatikus izé mint az egyház.De még nálam is jobban illene tudnod (a leírt hátteredből adódóan), hogy a tudomány nem ilyen, hisz minden eredmény teória és elmélet ellenőrizhető és ellenőrizendő, a tudományos világ csak akkor fogad el egy eredményt ha az tudományos módszerekkel bizonyítható, estébé.Hogy van / létezik / létezhet ilyen félelem azt elfogadom, de azt nem tudom elfogadni, hogy ennek van létjogosultsága.A legtöbb ember által létrehozott rendszer legyen az politika, gazdaság, vallás vagy tudomány átláthatatlan és félelmetes. Mindezek közül a tudomány a legkevésbé rémisztő IMHO.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára