☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Játékok ÚJ ID Soft engine Reply To: ÚJ ID Soft engine

#3279
avatarnap
Member

Gargaj:Itéletet hozni egy lowqual videó, illetve képek alapján szerintem kicsit elhamarkodott dolog. Pláne olyat leírni, hogy fényévekkel van ettől az U3 és HL engine… ;)Egyáltalán nem vagyok Carmack fanboy, de azért el kell ismerni az innovatív és nem a trendet követő ötleteit. Bár mondjuk ehhez kell az a biztos háttér is, amivel ezt megteheti…Viszont a HL2 engine azért szerintem is elég jó, akár még most is. A U3 pedig azért messze nem csodafegyver (mondjuk az Epic kezében az), sőt még túl optimálisnak sem nevezhető. De természetesen ennek ellenére is az egyik legjobbnak gondolom. Mondjuk a nagy licence-elés miatt be fognak csúszni gyengébb játékok is vele, nem fogja mindenki elérni a Gears of War szinvonalát (ami mondjuk elég magasan van, és ehhez kellett a jó design is)De ha már engine-eket emlegettél, akkor miért nem a Cry2 engine-t hoztad fel példaként?Murphy:A 20 giga textúra tömörítetlen adatot jelent. Amennyire tudom megatexture esetében is úgy volt, hogy a 32768×32768-as textúra (ami miplevelekkel együtt 5 giga feletti mennyiség), tömörítve 1 giga alatt van. Olyan 500mega körül.Egyébként nem tudom egy átlag PC user mit szólna, ha egy játék 20 gigát pakolna fel neki… :)

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára